MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

audioskopia #5 Michael Vorfeld

:audioskopia: #5 Michael Vorfeld

Wykład prof. Józefa Mrozka - Cele współczesnego designu

TORMIAR: Wykład prof. Józefa Mrozka: Cele współczesnego designu

Plakat wystawy Maksa Bereskiego

Opublikowano: 20 października 2013 Views: 2491 Projekty, PRZEprojekt

PRZEPROJEKT & Tofifest: OPEN CALL – Maks Bereski, Found in translation

Otwarcie wystawy: wtorek, 22 października 2013, godz.19.00, Labsen
Wystawa trwa od 22.10 do 03.11.2013.

Found in translation to wielopłaszczyznowy projekt przygotowany przez Maksa Bereskiego jako kolejna odsłona PRZEprojektu. Punktem wyjścia dla realizacji stanie się film oraz się plakaty filmowe, których alternatywne wersje od wielu lat tworzy artysta. Found in translation to opowieść o tym, w jaki sposób sens zawarty w ruchomych obrazach zakląć w jednym nieruchomym. Pokazane w przestrzeni Labsen prace cechuje metafora, skrót i dowcip, tak charakterystyczne dla polskiej szkoły plakatu filmowego, z jej bardzo wyraźnym dążeniem do lapidarnej syntezy oddającej treść czy klimat filmu, której kontynuatorem zdaje się być młody artysta.

Uzupełnieniem projektu stanie się specjalnie zaprojektowany na tę potrzebę plakat, który pojawi się w przestrzeni festiwalowego Torunia, uwypuklając tym samym przepaść jaka dzieli projekt od komercyjnego plakatu filmowego, spełniającego obecnie głównie rolę broszury informacyjnej.

Maks Bereski – cynik i sarkasta, buntownik z wyboru, neurotyk, realista i nihilista, wielbiciel surrealizujących scenariuszy Charliego Kaufmana, gotyckiego burtonizmu, filozoficznej natury Woody’ego Allena, skandynawskiej surowości Larsa Von Triera, absurdów braci Coen, perfekcjonizmu Stanleya Kubricka, wrażliwości Guillermo del Toro i Stevena Spielberga, fan animacji studia PIXAR oraz niebanalnego science fiction.

Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Intermediów i Multimediów. Entuzjasta kina, nałogowy kinoman, który łączy swą pasję designerską z miłością do „ruchomego obrazu”. Twórca projektu ‚plakiat’ rozpoczętego w 2010 roku (plakiat.blogspot.com), w którym prezentuje alternatywne plakaty filmowe będące rodzajem odautorskiego komentarza. Rocznik ’89.

plakiat.blogspot.com

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń