MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kampus UMK

TORMIAR

Plakat wystawy Maksa Bereskiego

PRZEPROJEKT & Tofifest: OPEN CALL – Maks Bereski, Found...

audioskopia #5 Michael Vorfeld

Opublikowano: 3 października 2013 Views: 2088 audioskopia, Projekty

:audioskopia: #5 Michael Vorfeld

sobota, 5 października, LabSen, godz. 20.30, wstęp wolny!
Michael Vorfeld (Niemcy) – projekt audio-wizualny LIGHT BULB MUSIC 

Kurator koncertu: Rafał Iwański
Kuratorzy cyklu :audioskopia: – Rafał Iwański i Rafał Kołacki 

Michael Vorfeld 

Artysta dźwiękowy i wizualny mieszkający w Berlinie. Pracuje na polu muzyki eksperymentalnej, improwizowanej i elektroakustycznej. Tworzy wkomponowane w otoczenie instalacje świetlne i prowadzi działania performance, sięga też po narzędzia filmowe i fotografię. Studiował sztukę i komunikację wizualną w Kassel. Jako członek powstałej w 1982 roku artystycznej grupy Heinrich Mucken, angażował się w wiele lokalnych projektów artystycznych. M. Vorfeld jest członkiem wielu grup i współpracuje z artystami wykorzystującymi zróżnicowane formy sztuki. Zakres jego działań obejmuje liczne koncerty, performances i wystawy w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i Azji.

Gra na instrumentach perkusyjnych i strunowych własnego projektu. Jego nietypowe metody gry oraz dodatkowe preparacje instrumentów kreują wspólne brzmienie, tworząc wielowarstwowy, bogaty dźwiękowy świat. Jako solista zaprezentował tego rodzaju niezwykły koncert w CSW w Toruniu podczas 4. CoCArt Music Festival w 2011 roku, zachwycając publiczność festiwalową.

Poza improwizowaną muzyką akustyczną w sferze zainteresowań Michaela Vorfelda leży również wykorzystanie światła i dźwięku we wzajemnej relacji. Jego projekt Light Bulb Music to system-instrument sterowany elektrycznie, generujący muzykę opartą na dźwiękach rezonujących żarówek i przełączników. Dotychczas projekt ten w Polsce prezentowany był tylko raz – w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

www.vorfeld.org

Light Bulb Music – vimeo.com

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń