MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Rzeźba Tulipan przed hotelem Helios

PRZEprojekt: Propozycje dla Torunia 1 | Cezary Lisowski –...

Plakat 6. edycji Wolnej Soboty

Wolna Sobota vol. 6

Zdjęcie zespołu Shiny Beats

Opublikowano: 20 czerwca 2013 Views: 2180 Projekty, PRZEprojekt

Koncert Shiny Beats + Względny Optymizm

PRZEprojektowy koncert!
piątek, 28 czerwca 2013 r., godz 20.00, Bulwar Sztuki CSW

W ramach otwarcia wystawy Zjazd Marzycieli zapraszamy na koncert Shiny Beats!

Shiny Beats to nie do końca jeszcze poznane zjawisko fizyczne, fascynujące świat współczesnej nauki. Wszystko zaczęło się od artykułu w prestiżowym magazynie Nature, dokumentującym wieloletnią pracę skandynawskich badaczy, którzy odkryli związek światła i muzyki. Naukowcom z Neon Harvest Company udało się doprowadzić do przekształcenia wiązki światła w falę dźwiękową, o zadziwiających właściwościach fizycznych i chemicznych. Efektem eksperymentu są tzw. Shiny Beats.

Shiny Beats powstało latem 2009 roku w trójmieście, jako elektroniczno-gitarowy duet Shiny B.- Shiny S. Swój pierwszy koncert zagrali w maju 2010 roku, szybko zdobywając uznanie słuchaczy. Muzyka zespołu należy do szeroko pojętego nurtu electro. Shiny Beats to dźwięki neonów, światła gitar i blask elektrycznych tamburynów.

Od scenicznego debiutu zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą, występując u boku takich wykonawców jak Ladytron, The Asteroids Galaxy Tour czy Skinny Patrini. Ich piosenki można było usłyszeć min. na falach Programu IV Polskiego Radia, Radia Kraków, Radia Szczecin czy poznańskiego Radia Afera. Shiny Beats znani są z żywiołowych, bogato oprawianych koncertów oraz ciekawych teledysków. Oprócz tradycyjnych występów muzycy grają często w nietypowych miejscach: w żółtym autobusie szkolnym, na klatce schodowej czy na nowo budowanej ulicy.

Natomiast afterparty urozmaicić muzycznie Względny Optymizm.

Względny Optymizm – założyciel interdyscyplinarnej grupy OPÓR zajmującej się działalnością street artową, organizacją warsztatów promujących niekonwencjonalne podejście do street artu oraz imprez łączących muzykę ze sztukami wizualnymi. Dj sety są wypadkową fascynacji muzyką elektroniczną od techno i deep-house’u począwszy, a na electro i electroclashu skończywszy. Setom towarzyszą wizualizacje utrzymane w tematyce: nihilizm, psychodelik, acid, war.
facebook.com/opornik

 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń