MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

plakat 2. CoCArt Music Festival

2. CoCArt Music Festival

Plakat Festiwalu Pole Widzenia 2

Program Festiwalu Pole Widzenia 2

Plakat Festiwalu Pole Widzenia 2

Opublikowano: 10 sierpnia 2009 Views: 3591 Festiwale, POLE WIDZENIA, Sztuka

Pole Widzenia 2 / Festiwal Animacji i Nowych Mediów

Festiwal będzie odbywał się w dniach 3 – 5 września 2009 w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Pole Widzenia 2 jest wydarzeniem promującym sztukę animacji i sztukę nowych mediów. Miejscem prezentacji artystów będą: Kino Centrum, parter i taras na dachu CSW.

Impreza jest kontynuacją festiwalu Pole Widzenia 1, który zapisał się jako jedno z najważniejszych wydarzeń promujących polską sztukę animacji w naszym kraju.

Gośćmi festiwalu będą:

Zbigniew Rybczyński – reżyser filmów eksperymentalnych, operator i wykładowca renomowanych uczelni, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. Oskara w 1983 r. za film Tango. Przez wiele lat prowadził badania nad obrazem i efektami specjalnymi, które doprowadziły go do własnych rozwiązań w sferze obrazu elektronicznego, zastosowanych w przemyśle filmowym i telewizyjnym.

Jarosław Kapuściński – kompozytor, animator, twórca utworów audiowizualnych prezentowanych na wielu festiwalach muzycznych, festiwalach wideo i filmów animowanych na całym świecie m.in. Tokyo Video Festival, VideoFest Berlin i FIPA Cannes.

Dawid Marcinkowski – artysta hipermedialny, reżyser, twórca pierwszego polskiego, sieciowego filmu interaktywnego SUFFERROSA. Uczestnik wielu konkursów m.in. finalista festiwalu OFFF/Experimental Audio Unusual Video w Hiszpanii w latach 2003 i 2004, a w 2005 SENEF – Seoul Net & Film Festival w Seulu oraz Electrofringe w Australii.

Wojciech Bąkowski – animator poruszający się w technice non camera, kompozytor, poeta. Cechą charakterystyczną rysunków i filmów Wojtka Bąkowskiego jest celowe ubóstwo środków wyrazu. W 2004 r. założył grupę muzyczną „Kot” dla której pisze teksty i muzykę.

Aleksander Janicki – twórca licznych instalacji multimedialnych (inter i semi – aktywnych), prezentowanych w przestrzeni publicznej. Autor artystycznych akcji i działań parateatralnych w Polsce i za granicą np. „Visitor” z serii Re-Produkcje, prezentowana niezależnie w Münster, Kassel, Wenecji. Udział w międzynarodowych prezentacjach sztuki polskiej między innymi: Visual art – simple life – video and media art from Poland (Oldenburg 2000), Expo (Japonia 2005).

 • Aleksander Janicki, Rondo w kształcie dachu
  Aleksander Janicki, Rondo w kształcie dachu
 • Dawid Marcinkowski, Sufferosa
  Dawid Marcinkowski, Sufferosa
 • Jarosław Kapuściński, Juicy
  Jarosław Kapuściński, Juicy
 • Zbigniew Rybczyński, Kafka
  Zbigniew Rybczyński, Kafka
 • Zespół KOT

Formuła festiwalu zakłada przeprowadzenie dwóch konkursów na animację:

* Projekt 329 skierowany do młodych twórców animacji – filmy do 60 sek. pokazywane na ekranach plazmowych (nagroda 3827 zł)
* Konkurs główny skierowany do twórców zajmujących się animacją i sztuką związaną z nowymi mediami ( nagroda 7 000 zł) pokazy w kinie CSW

Na festiwal zostaną zaproszeni jurorzy, znaczące postacie z kręgu polskiej animacji i sztuki mediów, którzy wyłonią dwóch laureatów odpowiednio po jednym w każdym konkursie.

Festiwal nie będzie biletowany, adresowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i regionu, turystów krajowych i zagranicznych, do wszystkich grup wiekowych.


WARSZTATY:

Paweł Janicki

Przez 2 dni (4 – 5 września) podczas festiwalu zostaną zrealizowane warsztaty multimedialne WRO LAB ON TOUR dotyczące sztuki interaktywnej, które poprowadzi Paweł Janicki. Podczas trzech sesji uczestnicy zapoznają się z projektami korzystającymi ze strategii i technologii interaktywnych, a praktyczne warsztaty nauczą ich zastosowania w/w technologii umożliwiających samodzielne budowanie interaktywnych performances i instalacji.

Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 12 roku życia.
Mile widziane własne laptopy!

Wstęp bezpłatny!

Można się zapisywać pod adresem: sztukacieszuka@csw.torun.pl lub nr telefonu 056 610 97 16

Koordynator festiwalu:
Krzysztof Białowicz
krzysztof.bialowicz@csw.torun.pl

Partnerzy Festiwalu:
nina.gov.pl
www.sharp.pl
www.torun.pl
torun2016.eu

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń