MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie promujące oprowadzanie

OPROWADZANIA KURATORSKIE po wystawie TORMIAR

Irregular Talents zdjęcie promujące wystawę

WYSTAWA / Irregular Talents – Bezkresy wyobraźni.

Zdjęcie promujące wystawę

2015-06-12 - 2015-10-18 Views: 3323 aktualne, Festiwale, Strona główna, TORMIAR

WYSTAWA / Krajobraz po TORMIARZE

wernisaż: 12 czerwca, 19:00
13 czerwca – 18 października 2015

kuratorka: Oliwia Jurkiewicz

Czas nie oszczędza nikogo i niczego. Niesie mniej lub bardziej pożądane, ale bez wątpienia nieuniknione zmiany. Nawet w pozornie krótkim okresie jednego roku możemy być świadkami radykalnej transformacji. Stan lokalnej architektury i wzornictwa drugiej połowy XX wieku, obszernie przedstawiony w pierwszej edycji Festiwalu TORMIAR, odbywającej się pod hasłem „Rehabilitacja wyobraźni”, wymaga uaktualnienia – zwłaszcza, że w Toruniu zmieniło się tak wiele.
„Krajobraz po TORMIARZE” dokumentuje proces zmian, które mały miejsce na przestrzeni ostatniego roku. Jest próbą podtrzymania rozpoczętego wtedy dialogu z przeszłością.  Zbiór zdjęć, materiałów prasowych, wypowiedzi osób bezpośrednio zaangażowanych i odpowiedzialnych za powstanie prezentowanych w ramach Festiwalu obiektów, oraz opinie osób postronnych – ich użytkowników, krytyków i wielbicieli – ułatwia odbiorcy indywidualną ocenę tego, czy obrany obecnie kurs ku nowoczesności jest tym właściwym.

Oferujemy Państwu możliwość podróży śladem najświeższych przemian powojennego krajobrazu Torunia. Powstałe po 1945 r. realizacje są często istotnym wpisem epoki do wielkiej kroniki dziejów miasta – nie możemy pozwolić na to, by odchodziły w niepamięć. Jeśli już teraz nie weźmiemy odpowiedzialności za losy tych obiektów, które jeszcze nie zasłużyły na status zabytków, za kilka dekad możemy tego gorzko żałować.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń