MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Na zdjęciu – dzisiejszy Plac Teatralny, wówczas Plac Armii Czerwonej.

WYKŁAD Czym żyło miasto w pierwszych powojennych latach pod...

zdjęcie promujące TORMIAR, fot. Tytus Szabelski

Katarzyna Kluczwajd „Spojrzenie na Rzut – po latach” –...

Logo Kulturhauz

Opublikowano: 26 czerwca 2015 Views: 2763 Festiwale, TORMIAR

TORMIAR + KULTURHAUZ: Jak założyć Spółdzielnię? Spółdzielnia Socjalna Kulturhauz zaprasza do siebie.

wtorek, 30 czerwca, 18:00, Kulturhauz

MIEJSCE: KULTURHAUZ, ul. Poniatowskiego 5/2

Podczas spotkania twórcy Spółdzielni Kulturhauz opowiedzą jak w praktyce wygląda dziś proces zakładania spółdzielni, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pokażą jak wyglądają realizowane w tej chwili przez Spółdzielnię w Toruniu projekty.

KULTURHAUZ to centrum społeczno-kulturalne, zajmujące się badaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a edukacją, muzyką, naukami społecznymi, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

KHZ działa na styku kultury i innych przejawów życia miasta. Głównym przedmiotem tych działań są nowe zjawiska w kulturze oraz przedsięwzięcia, które w szczególny sposób angażują mieszkańców Torunia, społeczność lokalną. KULTURHAUZ jest także miejscem produkcji i dystrybucji wiedzy, praktyk wystawienniczych.

Program KHZ realizowany jest poprzez inicjowanie i organizację wydarzeń kulturalnych, projektów w przestrzeni publicznej, wycieczki, eksperymentalne cykle muzyczne, publikacje i wydawnictwa artystyczne i edukacyjne, warsztaty, dyskusje, wykłady i inne formy społecznej wypowiedzi. To miejsce poszukujące nowej, elastycznej formuły, opartej na transdyscyplinarności i działaniach z zakresu nieformalnej edukacji.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń