MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Festiwal Filmowy Kino Dzieci

2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – Zanurzmy się w...

Na zdjęciu: architekt Sali Koncertowej na Jordankach - Fernando Menis. fot.: Natalia Miedziak

Gdzie w Toruniu szukać dobrej architektury? Dyskusja wokół toruńskiej...

Opublikowano: 25 września 2015 Views: 3600 Czytelnia, Strona główna, Sztuka

Festiwal TORMIAR / TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ – oblicza polskiego wzornictwa mebli drugiej połowy XX wieku – wykład dr Krystyny Łuczak-Surówki

17.10.2015, sobota, godz. 18:00

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ – oblicza polskiego wzornictwa mebli drugiej połowy XX wieku W powojennej Polsce wzornictwo szukało dla siebie miejsca w warunkach gospodarki centralnie sterowanej i systemu zależności politycznych. Tradycja i nowoczesność były słowami kluczami, choć nie zawsze oznaczały to samo w ocenie władz, projektantów, odbiorców. Powojenne dekady to ciekawy okres wzajemnych zależności tych pojęć i poszukiwań projektantów. Poszukiwań formalnych materiałowych, technologicznych. Poszukiwań, które przyniosły nam wiele dobrego wzornictwa mebli, zarówno innowacyjnych prototypów jak i wdrożonych rozwiązań, świadectw tego jak zmieniała się nasza kultura materialna.

dr Krystyna Łuczak-Surówka poinformowała nas o tym, że w czasie spotkania zaprezentuje nam wybrane eksponaty ze swojej kolekcji.

dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu. Wykładowca warszawskiej ASP. Autorka publikacji o designie, kuratorka wystaw. Twórca designby.pl oraz akcji charytatywnej Design dla Zwierząt.

Wstęp wolny.

D. Kowalska, R. Lisowski, zestaw mebli na Ogólnopolskim Salonie Architektury Wnętrz w Krakowie, 1958.

D. Kowalska, R. Lisowski, zestaw mebli na Ogólnopolskim Salonie Architektury Wnętrz w Krakowie, 1958.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń