MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Warsztaty filmowego asamblażu!

Spacer tematyczny: Śladami artystów

Opublikowano: 12 września 2019 Views: 543 Czytelnia, Książki, Strona główna

Kurs kaligrafii – Brush lettering

Kiedy: 20 września (piątek), godz. 18.00

Po letnim zainteresowaniu warsztatami kaligraficznymi zapraszamy na regularne spotkania z kaligrafią, które będą odbywać się raz w miesiącu od września do czerwca (w soboty lub niedziele).
Wyjątkowa oferta dla wszystkich, którzy marzą o tworzeniu pięknych liter. Dziesięć spotkań warsztatowych (2,5 h każde) pozwoli zaznajomić się z podstawowymi narzędziami i rodzajami tuszu i atramentu. Każde spotkanie poświęcone będzie innym krojom pisma kaligraficznego, można wiec dołączyć w dowolnym momencie kursu. Zapewniamy niezbędne materiały i narzędzia. Konieczne tylko dużo cierpliwości.

Prowadzenie kursu: Aleksandra Ćwikowska 

Bilety: 30 zł/warsztaty (pakiet dziesięciu warsztatów: 250 zł, pakiet pięciu warsztatów: 140 zł)

Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl
W mailu prosimy podać swój numer telefonu (liczba miejsc ograniczona).

Temat najbliższych zajęć:
BRUSH LETTERING to sztuka kreślenia liter za pomocą pędzla. Końcówka pędzla jest bardzo elastyczna i wrażliwa na nacisk, w zależności od tego jak mocno dociśniemy narzędzie do papieru, możemy uzyskać linię cienką lub pogrubioną. W ten sposób uzyskujemy ciekawy kontrast między stawianymi elementami litery. Do brush letteringu służy nie tylko tradycyjny pędzel, na zajęciach będziemy pisać głównie brush penami, czyli pisakami o końcówce pędzelkowej.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń