MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Logotyp - wieczór scrabblowy

Wieczór scrabblowy

WYSTAWA / Wystaw się w CSW!

Opublikowano: 1 lutego 2018 Views: 1944 Cykle Czytelni, Czytelnia, Historia mody, Książki, Strona główna

27.02.2018 – Historia mody. Kradzieże w modzie

Kiedy: 27 lutego (wtorek), godz. 18.00
Czytelnia CSW

Świat mody stosunkowo szybko reaguje na zmiany społeczne. Wojny, rewolucje, bankructwa, kryzysy gospodarcze wpływają na sposób ubierania się ludzi. Ideą, która wpłynęła znacząco na modę europejską, ale także amerykańską, było hasło równości, pierwsze z trzech wielkich haseł rewolucji francuskiej.

Otworzyło ono drogę do rozwoju mody na wielką skalę. Dzięki tej właśnie idei pojawili się wielcy kreatorzy i ich projekty, a wraz z nimi problem praw autorskich oraz ich kradzieże, głównie przez firmy, które produkują ubrania na masową skalę. Tematem wykładu będą kradzieże projektów oraz ich wpływ na ewolucję mody.

O kradzieżach w świecie mody opowiadał będzie Wojciech Majda. Twórca scenografii i kostiumów do wielu filmów dokumentalnych i fabularnych oraz do seriali telewizyjnych (m.in. Polskie drogi, Pogranicze w ogniu, Białe tango, Na kłopoty… Bednarski, Pogranicze w ogniu).

Wstęp wolny!

 

Fotorelacja:

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” img_in_row=”4″ display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”544″]

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń