MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Okładka książki "Poza błękitem"

20.11.2014 „Poza błękitem” – spotkanie autorskie z Nuno Gomesem

Zdjęcie Moniki Małkowskiej

Jak pisać o sztuce w gazetach codziennych? Spotkanie z...

Fragment plakatu

Opublikowano: 25 listopada 2014 Views: 1471 Czytelnia, Przestrzeń Literatury

XX Toruński Festiwal Książki w CSW

25 – 28 listopada, Czytelnia

Program wydarzeń w Centrum Sztuki Współczesnej:

/ 25.11.2104 , wtorek
godz. 18:00, Czytelnia
LITERACI PO GODZINACH – SERYJNI POECI: Darek Foks, Marcin Sendecki

„Seryjni Poeci” to cykl spotkań autorskich promujący książki ukazujące się w ramach serii wydawniczych: Wielkopolska Biblioteka Poezji oraz Biblioteka Poezji Współczesnej.
Dzięki współpracy WBPiCAK w Poznaniu, Czytelni im. Sommeringów (CSW, Toruń) oraz Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego „Megafon”, „Seryjni poeci” pojawią się w Czytelni im. Someringów podczas kolejnej odsłony „Literatów po godzinach”, w trakcie toruńskiego Festiwalu Książki. Zaproszeni goście promować będą swoje najnowsze książki – Darek Foks z tomem dzieł zebranych, zatytułowanym „Debordaż” (Biblioteka Poezji Współczesnej, t. 83, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu, Poznań 2014) oraz Marcin Sendecki z tomem „Pamiątka z celulozy. Wybór wierszy” (Biblioteka Poezji Współczesnej, t. 80, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu, Poznań 2014).

Prowadzenie: Tomasz Dalasiński, Szymon Szwarc

/ 26.11.2014, środa
godz. 19.00, Czytelnia

Spotkanie promujące drugą książkę poetycką Marcina Jurzysty pt. „Abrakadabra”, wydanej przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi i Dom Literatury w Łodzi, w serii „Biblioteka ARTERII”.
Marcin Jurzysta, ur. 1983. Poeta, doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki. Debiutował w toruńskim „Undergruncie”. Publikował w wielu ogólnopolskich czasopismach literackich w Polsce oraz w Niemczech, Czechach i Wielkiej Brytanii. Laureat m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka w Mikołowie i Międzynarodowego Konkursu „OFF Magazine” w Londynie. Wydał książkę poetycką ciuciubabka (Biblioteka Arterii, Łódź 2011). Mieszka w Toruniu.
Tomasz Różycki tak pisze o wierszach Jurzysty:
To wiersze pisane na skraju przepaści, jakiejś kosmicznej szpary w podłodze, w którą za chwilę ma osunąć się świat widziany z okna blokowiska. Zdaje się, że żyjący w nim to robaki na wielkim śmietnisku, żerujące na odpadkach cywilizacji po jakimś ogromnym, demolującym pomieszaniu, a ciąg słów budujący wiersze jest jakimś zaklęciem, dziecięcą wyliczanką w nie do końca prawdziwym języku, mającą spowodować jakąś zasadniczą zmianę, może odsłonięcie sensu, a może tylko wywrócenie całości po raz kolejny do góry nogami.
Prowadzenie: Rafał Gawin poeta, okazjonalnie krytyk, redaktor, korektor i sekretarka „Arterii”, konferansjer i reanimator kultury.

/ 27.11.2014, czwartek
godz. 18.00, Czytelnia

ODPOWIEDZIALNOŚĆ REPORTERA – spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim. Rozmawiać będziemy o pracy reportera, etyce zawodowej i jego najnowszej książce – dość nietypowej biografii Mandeli „Trębacz z Tembisy”
Wojciech Jagielski – reporter, dziennikarz i korespondent. Po 21 latach pracy w „Gazecie Wyborczej” wrócił do pracy w Polskiej Agencji Prasowej. Autor kilku książek, m.in. „Nocni wędrowcy”, „Modlitwa o deszcz”, „Trębacz z Tembisy”. Zdobył wiele dziennikarskich nagród (np. Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera, Nagrodę im. Dariusza Fikusa i nagrodę specjalną Grand Press 15-lecia).

/ 28.11.2014, piątek
godz. 18.00, Czytelnia

UCZEŃ CZASU – Wernisaż wystawy ekslibrisów Marka Głowackiego, zorganizowanej z okazji 35-lecia pracy twórczej artysty.

/ 29.11.2014, sobota
godz. 17.00, Czytelnia
Wieczór poetycki toruńskiego poety Krzysztofa Marii Szarszewskiego
. Kwiecisty styl, liryczność i wybujała metaforyka to tylko niektóre z cech charakterystycznych Jego utworów. Wiersze poety recytuje Dariusz Bereski, aktor Teatru im. Wilama Horzycy do muzyki na żywo.

/ 29.11.2014, sobota
godz.12-14 LABSEN
Warsztaty rodzinne w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki
dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami/opiekunami,
wstęp płatny 7zł/osobę ,
obowiązują zapisy telefon: 056 610 9716, e-mail: eduakcje@csw.torun.pl

Tags: , , , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń