MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Fotografia eksponatu

Wystawa: Tam i Tu. Nowe spojrzenia na dawną ilustrację

WyOBRAZ sobie #3 - plakat

WyOBRAZ sobie #3

Maraton pisania listów - plakat

Opublikowano: 10 grudnia 2013 Views: 1517 Czytelnia

MARATON PISANIA LISTÓW Amnesty International

sobota, 14 grudnia, godz. 12.00 – 18.00

Już w najbliższy weekend Torunianie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Społeczność Romów rumuńskich z Wrocławia, ofiary tajnych więzień CIA w Polsce, trójka więźniów z Placu Błotnego z Rosji, Jabeur Mejri z Tunezji, który został skazany za komentarze na Facebooku oraz Miriam Lopez, która próbuje dochodzić sprawiedliwości w Meksyku, to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz czternasty – tym razem 14–15 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 350 miejsc w całej Polsce i w około 60 krajach na całym świecie. W Toruniu będziemy pisać w CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ w Czytelni, przy ul. Wały Gen. Sikorskiego 13. Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 12:00, później, po godzinie 20:00 listy będzie można pisać także w Dwóch Światach (ul.Ducha św. 10/12). Na Maraton zaproszeni zostali przedstawiciele władz i gwiazdy lokalnej sceny muzycznej.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń