MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

ONLINE / Oprowadzanie z przewodnikiem po PLASTRZE

Orient Express online – Sztuka odnajdywania (korzeni) / online

Opublikowano: 12 czerwca 2020 Views: 1128 Czytelnia, Historia mody, Książki, Strona główna

Historia mody online: Bielizna plażowa

Kiedy: 23 czerwca (wtorek), godz. 18.00, fb: Centrum Literatury CSW

Choć tegoroczne wakacje nie wszystkich skłonią do wyjazdów na plaże, z przyjemnością obejrzymy w czym kąpały się nasze mamy, babcie i prababcie.
Damskie stroje plażowe na przestrzeni ostatnich 100 lat zmieniły się nie do poznania, a pierwsze kąpiele w historii odbywały się nago. Tym razem dowiemy się, jakim modyfikacjom ulegała moda plażowa na przestrzeni dziejów. Wprawdzie pływanie jako sport upowszechniło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku, ale potrzeba kostiumu kąpielowego, rozumianego jako specjalny ubiór, pojawiła się już wcześniej. Wykład jak zwykle będzie bogato ilustrowany fotografiami i szkicami przedstawiającymi nie tylko stroje kąpielowe, ale także inne elementy mody plażowej.

Prowadzenie: dr Magdalena Bialic
Historyczka sztuki, kostiumolożka, edukatorka, wykładowczyni. Pisała m.in. dla „Spotkań z Zabytkami”, „Rowertour”, „Kwartalnika Historii i Kultury Materialnej”, dodatku do „Gazety Wyborczej” „Ale Historia”. Publikowała także felietony dla Zwierciadlo.pl w ramach cyklu Historia mody, oraz teksty w pracach zbiorowych. Autorka książki o historii mody tenisowej Koszulka z krokodylem, czyli o historii strojów tenisowych (2014).

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń