MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plakat promujący

Seryjni Poeci: Szczepan Kopyt

Filozofowanie z dziećmi - zdjęcie z warsztatów

Filozofowanie z dziećmi #6: SZCZĘŚCIE

Obrazek promujący

Opublikowano: 20 kwietnia 2015 Views: 1021 Czytelnia

BiT g. BiT/ Pocztylion – bydgosko-toruńska wymiana listów

sobota, 25 kwietnia, 12:00 – 18:00, Czytelnia

Zanim pojawił się telegraf, telefon czy internet, list był jedynym sposobem komunikacji na odległość. Jako gatunek literatury stosowanej przyniósł światu wiele niezapomnianych dzieł, a historykom – wiele niepodważalnych informacji.
Dziś odręczne pisanie listów to rzadki rytuał: wymaga zebrania myśli, odpowiedniego nastroju, skupienia, ważnego powodu: na przykład miłości. Na przekór niesprzyjającemu mu, wszechobecnemu pośpiechowi, grupa happeningowa Collective H z Miejskiego Centrum Kultury zaprasza na przyjacielską wymianę listów między Bydgoszczą i Toruniem. Mieszkańców tych dwóch sąsiadujących ze sobą miast łączą już często przyjaźnie, wspólne przedsięwzięcia, praca, nauka, a nawet więzy krwi , ale tym razem połączy ich spotkanie poprzez tradycyjne, papierowe listy! Wyłączcie więc komputery, wyciszcie telefony i spotkajcie się z nami, by napisać list. Zaczniemy warsztatami zdobienia kopert i papieru, po czym wprowadzimy się w należytą zadumę, by napisać do naszych sąsiadów. W tym samym momencie w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu i w Miejskim Centrum Kultury za pióra chwycą dwie grupy nadawców. Czym się podzielimy na papierze? Być może tym, jak nam minął dzień, swoimi bieżącymi przemyśleniami, wrażeniami z kina, z wystawy, a może tym, co kochamy w tych naszych dwóch, jedynych w swoim rodzaju miastach? Temat listu jest dowolny. Najważniejsze, by towarzyszyła nam radość pisania!

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: collectiveh@mck-bydgoszcz.pl – dla uczestników w Bydgoszczy, biblioteka@csw.torun.pl – dla uczestników w Toruniu (Czytelnia CSW Toruń)

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń