MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kadr z filmu. Na pierwszym planie mężczyzna w mundurze, za nim czterech innych mężczyzn, lekko rozmazanych, w różnych strojach - jeden jest ubrany w strój góralski.

Pokaz filmu „Biała odwaga” + dyskusja

Grafika z okładką książki "Nieprzezroczyste. Historie chłopskiej fotografii" zawierającą archiwalne pogniecione i podarte grupowe zdjęcie kilkunastu dzieci. Po lewej na niebieskim tle informacje o wykładzie i dacie wydarzenia.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Pajączkowską wokół książki „Nieprzezroczyste. Historie...

Na czarnym tle są różowe smugi przypominające rozlaną ciecz. Po lewej stronie napis #Barbieheimer, na dole napis Róż i czerń na bis.

Opublikowano: 14 marca 2024 Views: 198 Czytelnia, Książki, Strona główna

Opowieści o kolorze: Róż i czerń na bis (#Barbieheimer)

Kiedy: 26 marca (wtorek), godz. 18.00

W marcu opowieści o kolorze zatoczą koło. Pojawi się bowiem róż, o którym była mowa na pierwszym wykładzie zeszłego roku oraz czerń, która została omówiona niedługo później w zestawieniu z bielą, czyli swoją nieodłączną towarzyszką.

Tym razem, w wydaniu na bis, oba kolory wybrzmią przede wszystkim w kontekście najgłośniejszego społeczno-kulturowego zjawiska zeszłego roku, czyli #Barbieheimer. Będzie to więc opowieść o uznawanym za największe wydarzeniu filmowym roku 2023, jednej z najbardziej spektakularnych kampanii promocyjnych ostatnich lat a także o kondycji kina i kultury jako takiej po okresie pandemii. Nie zabraknie również analizy przestrzeni mediów społecznościowych na czele z Instagramem, odniesień do mody – zwłaszcza ulicznej w wydaniu lokalnym oraz próby odpowiedzi na pytanie, czy fenomeny takie jak #Barbieheimer są nam potrzebne do czegoś więcej, niż tylko dla rozrywki.

To również opowieść o tym, jak wiele w kontekście kolorów może wydarzyć się w ciągu jednego roku.

Prowadzenie: Karolina Osińska

Spotkanie na żywo w sali audiowizualnej w nowym budynku i transmisja na Facebooku Centrum Literatury CSW
Wstęp wolny!

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń