MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Toruń za pół ceny w CSW!

Warsztaty KAMERA–START II

Opublikowano: 1 kwietnia 2018 Views: 542 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Zacznij kochać dizajn! Spotkanie z Beatą Bochińską

Kiedy: 20.04.2018 (piątek), godz. 18.00
Gdzie: Kino Centrum 

Spotkanie z Beatą Bochińską, autorką książki Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową.
Po spotkaniu zapraszamy na pokaz dwóch filmów „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”, reż. Małgorzata Świderska, Polska, 2011 oraz „Dizajnerki”, reż. Jacek Dużyński, Polska 2009. 
Za udostępnienie filmów dziękujemy stacji Domo+.

Projektanci ceramiki dekoracyjnej Spółdzielni Rzut z Torunia, serwisów z Chodzieży, Ćmielowa, szkła z Ząbkowic, Polanicy i Krosna, mebli Spółdzielni Ład czy bardziej masowo produkowanych z Bydgoszczy, używanych na co dzień w latach 60. i 70., długo pozostawali anonimowi. Dzisiaj ich dzieła są dla jednych wspomnieniem szarej rzeczywistości dawnego systemu politycznego, dla innych przedmiotami kultowymi, intrygującymi odmiennością i jakością wykonania oraz zastosowanego materiału. Czy przedmioty codziennego użytku, produkowane masowo, mogą być pełnoprawnymi obiektami kolekcjonerskimi? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na początkujących kolekcjonerów wzornictwa, a jakie na świadomych zbieraczy? W odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań pomoże b. prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Beata Bochińska, autorka bestsellerowego poradnika Zacznij kochać dizajn czyli jak kolekcjonować polską sztukę użytkową.

Wstęp wolny!


Beata Bochińska – historyczka designu, specjalistka zarządzania designem i rozwojem produktu, kolekcjonerka.
Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem profili klienta. W tym obszarze współpracuje z największymi sieciami wyposażenia wnętrz i producentami. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych.
Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Prowadzi dedykowane warsztaty dla firm z tworzenia korzyści biznesowych w oparciu o wykorzystanie designu i szkolenia dla kolekcjonerów i miłośników designu. Jurorka konkursów projektowania usług o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.

http://bochinska.com/
Bochińska design

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń