MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Weekend Księgarń Kameralnych z Basią

Zacznij kochać dizajn! Spotkanie z Beatą Bochińską

Opublikowano: 1 kwietnia 2018 Views: 309 Strona główna

Toruń za pół ceny w CSW!

Kiedy: 20–22 kwietnia (piątek–niedziela) w godzinach otwarcia CSW

W ramach akcji Toruń za pół ceny zapraszamy na zwiedzanie aktualnych wystaw CSW w cenie niższej o połowę oferujemy:

✔️ Bilet normalny na jedną wystawę – 4 zł (przed rabatem 8 zł)
✔️ Bilet ulgowy na jedną wystawę – 2,5 zł (przed rabatem 5 zł)
✔️ Bilet normalny na wszystkie wystawy – 6 zł (przed rabatem 12 zł)
✔️ Bilet ulgowy na wszystkie wystawy – 4 zł (przed rabatem 8 zł)

Nasze aktualne wystawy:

/ Łukasz Patelczyk / Migotanie

Obrazy Łukasza Patelczyka można opisać jako połączenie malarstwa przedstawiającego i abstrakcyjnego. Artysta łączy realistyczny i oszczędny w wyrazie pejzaż z formami abstrakcyjnymi: liniami, plamami czy punktami, które poprzez swoje wyizolowanie od reszty kompozycji wprowadzają niepokój i atmosferę tajemnicy. Pejzaż zostaje odrealniony i charakter prac ulega zmianie. Widza może zastanawiać, co właściwie zostało zakryte i jaki cel miał taki kamuflaż?

/ 6,7 GB. Wystawa z pigułki

Na wystawie zobaczymy dzieła dwanaściorga artystów z Chile i z Argentyny. Są to prace wideo oraz fotografie wyprodukowane w Europie według instrukcji autorów. Każdy twórca zaprezentuje od jednej do pięciu prac. Są to bardzo różni artyści, a każdy z nich – po drugiej stronie oceanu – stworzył swój własny mikrokosmos, który teraz możemy zobaczyć w Polsce. Pierwszą inspiracją wystawy była słynna walizka Marcela Duchampa…

/ GO

Wystawa Katedry Grafiki Interdyscyplinarnej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, zajmującej się szeroko pojętą grafiką współczesną. Ważnym aspektem działalności Katedry jest zwrócenie się ku najnowszym osiągnięciom technologicznym, gdzie duże znaczenie odgrywają nowe media. Priorytetem Katedry jest ewoluowanie w stronę grafiki interaktywnej, gier oraz rzeczywistości wirtualnej.

/ Karolina Komasa / Mapy. Jedyne, co jest pewne, to niepewność

Karolina Komasa zajmuje się rzeźbą, obiektem i instalacją. Porusza tematykę drogi, jaką podejmujemy w życiu. Decyzja o rozpoczęciu lub zaniechaniu działania w określonym czasie lub miejscu buduje przestrzenną siatkę – osobistą mapę. Eksploracja tej przestrzeni uzmysławia nam, że ryzyko jest oczywistą częścią życiowych doświadczeń. Wystawa jest refleksją nad tym stanem rzeczy i zaproszeniem do udziału w świadomym doświadczaniu tytułowej niepewności.

/ I po co nam wolność?

Wystawa zbiorowa zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Będzie próbą przyjrzenia się różnym postawom artystycznym oscylującym wokół szeroko rozumianej wolności. Punktem wyjścia wystawy są cztery osobowości twórcze XX wieku: Witkacy, Władysław Hasior, Jerzy Bereś i Tadeusz Kantor.

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń