MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

WSZYSTKO GRA?

Czy zagadka grobu Kopernika została rozwiązana? Refleksje antropologa

Opublikowano: 24 lutego 2023 Views: 476 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Z ORGANKIEM O FILMACH – Zadra (pokaz przedpremierowy!)

Kiedy: 9 marca (czwartek), godz. 18.00
 
Pokaz filmu o godz. 18.00.
Spotkanie z Tomaszem Organkiem ok. godz. 19.30.
 
Bilety na film w cenie 14 zł ulgowy / 16 zł normalny (klik)
 
Zadra – film muzyczny o młodej raperce, która próbuje wybić się w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn. To pierwsza polska produkcja o takiej tematyce, bo choć nawiązuje do nurtu stworzonego w filmach Jesteś Bogiem i Proceder, przedstawia zupełnie nowy rodzaj bohaterki.
Zadra to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Zadra walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.
„Z jednej strony moja postać jest Zadrą – scenicznym zwierzęciem i królową sceny. Z drugiej jest Sandrą – dziewczyną z osiedla, która próbuje związać koniec z końcem. Zadra walczy o szacunek i fejm, Sandra o miłość i o rodzinę. Żeby znaleźć szczęście i spełnienie, te dwie postaci i ich pragnienia muszą się połączyć. Wydaje się to niemal niemożliwe” – tak o swojej postaci mówi Magdalena Wieczorek.
Za muzykę w filmie odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak, współtwórca kultowego duetu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu – Włodim. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Specjalnie do filmu powstało kilkanaście utworów z udziałem Magdaleny Wieczorek oraz Jakuba Gierszała. Teksty Zadry napisał Michał „Żyto” Żytniak, artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.
 
Z ORGANKIEM O FILMACH to cykl spotkań i dyskusji, którego stałym gościem jest Tomasz Organek – uznany muzyk i literat, laureat prestiżowych nagród za działalność artystyczną.
„Kino, tak jak muzyka i literatura, od dziecka fascynuje mnie swobodą i brakiem ograniczeń. Kino jest sztuką, a sztuka wolnością. A ponieważ wolność kocham, kocham również i kino” – Tomasz Organek.
 
Zwiastun filmu: 

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń