MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Październik w CSW ?

ZDARZYŁO SIĘ – pokaz przedpremierowy i dyskusja o twórczości...

Opublikowano: 25 października 2022 Views: 698 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Z ORGANKIEM O FILMACH – „Apokawixa”

Kiedy: 27 października (czwartek), godz. 18.00

Kino Centrum zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Z ORGANKIEM O FILMACH. Tym razem porozmawiamy o filmie Apokawixa.

Pokaz filmu o godz. 18.00
Spotkanie z Tomaszem Organkiem ok. godz. 20.00.

Bilety na film w cenie 14 zł ulgowy / 16 zł normalny.
Link do rezerwacji elektronicznej: klik

„Nie będzie żadnego jutra” mówi bohaterka Apokawixy. Razem z grupą przyjaciół przekonają się, że zanieczyszczona przez ludzi natura potrafi się zemścić… Epidemia zombie zaskoczy ich w najmniej oczekiwanym momencie – w środku epickiej imprezy.
Apokawixa to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie. Bohaterowie muszą walczyć o życie.

Z ORGANKIEM O FILMACH to cykl spotkań i dyskusji, którego stałym gościem jest Tomasz Organek – uznany muzyk i literat, laureat prestiżowych nagród za działalność artystyczną.

„Kino, tak jak muzyka i literatura, od dziecka fascynuje mnie swobodą i brakiem ograniczeń. Kino jest sztuką, a sztuka wolnością. A ponieważ wolność kocham, kocham również i kino” – Tomasz Organek.

 

Zwiastun filmu: 

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń