MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

1917, reż. Sam Mendes, USA / Wielka Brytania 2019,...

Relacja: 25.02.2020 – Historia mody. Norki czy selskiny? O...

Opublikowano: 18 lutego 2020 Views: 1273 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Z Organkiem o filmach – MARIANNE I LEONARD: SŁOWA MIŁOŚCI

Kiedy: 25 lutego (wtorek), godz. 18.00

Pokaz filmu – godz. 18.00.
Dyskusja – ok. godz. 19.45.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny.
Link do rezerwacji elektronicznej: klik

Z ORGANKIEM O FILMACH to cykl spotkań i dyskusji, którego stałym gościem jest Tomasz Organek – uznany muzyk i literat, laureat prestiżowych nagród za działalność artystyczną.

„Kino, tak jak muzyka i literatura, od dziecka fascynuje mnie swobodą i brakiem ograniczeń. Kino jest sztuką, a sztuka wolnością. A ponieważ wolność kocham, kocham również i kino”. – Tomasz Organek

Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Ich miłość zaczęła się na początku lat 60. na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, która była wówczas mekką zagranicznych artystów, pisarzy i muzyków. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki „So Long, Marianne” czy „Bird on a Wire”. To dzięki niej Nick Broomfield, reżyser tego dokumentu zaczął kręcić filmy. Wykorzystując archiwalne nagrania i wywiady, Nick Broomfield opowiada o pięknej i romantycznej miłości. Aż do ostatniego, niezwykle przejmującego rozdziału. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.

Zwiastun:

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń