MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wystawa / Tere Fere Kuku – XIII WERNISAŻ FOTOGRAFII...

Spacery Tematyczne: Toruńskie balonowe szaleństwo. Bydgoskie i nie tylko

Opublikowano: 24 kwietnia 2023 Views: 831 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Warsztaty fotografii portretowej

Kiedy: 29 kwietnia (sobota), godz. 12.00–15.00

Wydaje się, że w dobie inteligentnych urządzeń, filtrów i wszechobecnej fotografii wykonanie dobrego portretu to nic trudnego. Tylko pozornie! Portret to dział fotografii wymagający nie tylko umiejętności technicznych, ale też wyczulonego oka i poznania drugiego człowieka. Pamiętaj – to nie aparat robi zdjęcie, a Ty!

Dlatego zapraszamy na warsztaty fotografii portretowej, w czasie których wykorzystamy aparaty cyfrowe, smartfony i inne dostępne codziennie narzędzia. Naszą inspiracją będzie twórczość Sandro Millera – amerykańskiego fotografa. Podczas warsztatów będziemy inspirować się w szczególności jego najnowszym projektem „The Crowns”, który celebruje ludzką indywidualność, odmienność, niedoskonałość i piękno, które istnieje w każdym z nas. Zachęcamy do zabrania ze sobą aparatów cyfrowych, smartfonów oraz różnych kolorowych materiałów, które będę służyć za tło do portretów. Im więcej tym lepiej!

Warsztaty skierowane są dla młodzieży oraz osób dorosłych.

Bilety: 15 zł (dostępne w recepcji CSW)
Zapisy:
piotr.wasniewski@csw.torun.pl
radoslaw.osinski@csw.torun.pl

PROWADZĄCY:

Dawid Lewandowski – edukator w zakresie marketingu osób twórczych. Absolwent Sztuki Mediów na UMK w Toruniu, oraz Psychologii Reklamy i Komunikacji w WSB. Współpracuje z markami osobistymi w zakresie tworzenia strategii komunikacji, agencjami i magazynami o sztuce i kulturze. Autor e-booka Artysta na socialu będącego podręcznikiem mediów społecznościowych dla twórców wizualnych.
Instagram: @artystanasocialu

Martyna Wenda – ukończyła Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Szkołę Filmową Wajda School & Studio, a także Sztukę Mediów i Edukację Wizualną, spec. Multimedia i Fotografia na UMK w Toruniu. Obecnie doktorantka Academia Artium Humaniorum w dziedzinie nauk o sztuce. Zajmuje się fotografią cyfrową i analogową. Autorka krótkich form filmowych, teledysków i filmów dokumentalnych. Kuratorka wystawy i warsztatów Sandro Millera.

 
 
Zdjęcia ilustracyjne pochodzą z książki The Crowns autorstwa Sandro Millera.
 
 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń