MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

HISTORIA MODY: I Bóg stworzył BARDOTKĘ cz. 2

Warsztaty fotografii portretowej

Opublikowano: 26 kwietnia 2023 Views: 405 Strona główna

Wystawa / Tere Fere Kuku – XIII WERNISAŻ FOTOGRAFII ABSOLWENTEK Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej

Kiedy: 29 kwietnia 2023 (sobota), godz. 14.00
Wystawa będzie dostępna do 3 maja 2023 r.
 
Zapraszamy na wystawę fotografii artystek z całego świata, którą organizuje Studio Tutto i toruńskie CSW „Znaki Czasu” – niech w tę sobotę wszystkie drogi prowadzą do galerii! W sobotę 29 kwietnia 2023 r. przy Wałach gen. Sikorskiego 13 odbędzie się XIII wernisaż fotografii absolwentek Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej pt. TERE FERE KUKU. O godz. 14.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu będzie można nie tylko obejrzeć wystawę, ale także poznać autorki fotografii oraz bohaterów zdjęć, które na jeden dzień zawisną na ścianach galerii.
 
Wystawa to zwieńczenie nauki na Uniwersytecie Akademii Fotografii Dziecięcej, który jest międzynarodową szkołą fotografii funkcjonującą w trybie online. Ponad 100 słuchaczek kursów, po półrocznej, bardzo intensywnej pracy nad zaawansowanymi zagadnieniami, wybiera swoje najlepsze z wyróżnionych prac i na wernisażu spotyka się, by uroczyście podsumować naukę i odebrać dyplomy.
 
Zdjęcia łączy kilka motywów – dziecko, rodzina, życie rodzinne, miłość, relacje widziane oczami mamy i pokazane z wyjątkowej perspektywy kobiecej. Współczesna kobieta to osoba silna, wrażliwa, zdecydowana, łącząca wiele ról, które wywalczyła przez lata aktywnego mądrego feminizmu. Życie rodzinne, które zobaczycie na tej wystawie, to wszystkie aspekty codzienności, to mnogość tematów, które zna każdy rodzic, co czyni tych blisko trzysta zdjęć wyjątkowo uniwersalnymi nie tylko dla innych kobiet, ale dla każdej osoby, która rozumie znaczenia słów miłość i rodzina.
Prezentowane zdjęcia matek to historie pełne optymizmu, to prezentowany obraz codzienności pełen niesamowitości , utkany z zabawy i pozytywnego patrzenia na to, co dokoła – stąd też tytuł wystawy będący fragmentem znanej wyliczanki a nawiązujący do wyjątkowego spojrzenia fotograficznego autorek.
 
Prezentowane zdjęcia są nie tylko efektem nietuzinkowego patrzenia, ale także miłości do fotografii, do pasji, która dla niejednej absolwentki Uniwersytetu AFD stała się sposobem na życie lub wytyczyła nowy kierunek zawodowej ścieżki.
 
Zapraszamy na wernisaż WSZYSTKICH: rodziców, pasjonatów fotografii, osoby poszukujące utalentowanych fotografów, sympatyków prawdziwego życia rodzinnego, całe rodziny z dziećmi, mecenasów sztuki. Wydarzenie jest otwarte, organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia go i spotkania się z artystkami i ich inspirującymi obrazami!

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń