MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kadr z filmu. Klasa z uczniami - nastolatkami siedzącymi w ławkach. Na pierwszym planie jest nauczyciel, zwrócony w stronę uczniów, przysiadł na ławce. Jeden z uczniów stoi w przejściu między ławkami i wykonuje nasłuchujący gest w stronę nauczyciela. Pozostali uczniowie - 7 osób - siedzi i się uśmiecha.

Temat: Film i Edukacja – Piep*zyć Mickiewicza

Newsletter CSW – Zapisz się!

Opublikowano: 26 marca 2024 Views: 488 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Spotkanie filozoficzne z filmem: Perfect Days

Kiedy: 10 kwietnia (środa), godz. 18.00
 
Kino Centrum oraz Gutek Film zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu PERFECT DAYS w reżyserii Wima Wendersa. Seans organizujemy w ramach cyklu Spotkań filozoficznych z filmem. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem prof. Krzysztofa Abriszewskiego z Instytutu Nauk o Kulturze UMK.
 
 
Nowy film twórcy Lisbon Story i Nieba nad Berlinem to medytacja nad prostotą i pięknem życia. W Perfect Days Wim Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności.
Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.
Ścieżką dźwiękową jego życia stają się harmonijne dźwięki tokijskiej ulicy oraz utwory w wykonaniu The Velvet Underground, Lou Reeda, Patti Smith i Niny Simone. Film Wendersa to uzdrawiające kino zmieniające codzienność w magię.

Wydarzenie zostało objęte patronatem magazynu „Filozofuj”.
 
Zwiastun filmu: 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń