MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Styczeń w CSW!

NA TEMAT: Spotkanie z Andrzejem Krawczykiem, autorem książki Prezydenci...

Opublikowano: 29 stycznia 2024 Views: 184 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Spotkanie filozoficzne: Bracia ze stali – pokaz przedpremierowy!

Kiedy: 31 stycznia (środa), godz. 18.00

Spotkanie filozoficzne z filmem: Bracia ze stali, reż. Sean Durkin, dramat, USA/Wielka Brytania, polskie napisy, 130′
Pokaz przedpremierowy!

Oparta na faktach historia wielkich ambicji, triumfów i rodzinnej klątwy. Bracia ze stali z rozmachem kreślą opowieść o amerykańskiej rodzinie, miłości podszytej rywalizacją i sukcesie, którego nie unieśli na swoich barkach niepokonani na ringu bracia Von Erich. Za tym epickim widowiskiem stoi filmowa drużyna marzeń: wyspecjalizowany w thrillerach psychologicznych Sean Durkin (Gniazdo), operator Syna Szawła Mátyás Erdély i fantastyczne aktorskie trio: łamacz nastoletnich serc Zac Efron („Podły, okrutny, zły”), Jeremy Allen White – gwiazda serialu „The Bear” oraz Harris Dickinson („W trójkącie”). „Bracia ze stali” to mieszanka wściekłości, wzruszenia i śmiechu, gwarantująca emocjonalny nokaut.

Surowy teksański ojciec – głowa rodu Von Erich – zrobi wszystko, by jego synowie osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się jednak brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów – na Von Erichów spada cios za ciosem. Czy niezwyciężeni dotąd bracia unikną wiszącego nad nimi fatum?

Najnowszy przebój studia A24 to rozpisana na dekady, widowiskowa saga mierząca się z amerykańskim snem; opowieść o surowym wychowaniu i cenie, jaką płacą dzieci, gdy rodzina zmienia się w nastawioną na zysk korporację. „Bracia ze stali” kierują reflektory na ring, jakim bywa rodzinny dom, gdzie toczy się najważniejsza z walk: o miłość, uznanie, uwagę.

Po seansie odbędzie się dyskusja z prof. Krzysztofem Abriszewskim!

Bilety: KLIK

Info: tel. 56 610 97 18, e-mail: kino.centrum@csw.torun.pl

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń