MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Cyberkultura_05: holografia

Lekcja czytania obrazu: Waldemar Woźniak

Opublikowano: 3 marca 2022 Views: 795 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

PRZEŻYĆ – pokaz przedpremierowy i dyskusja z Kają Klimek!

Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza na pokaz przedpremierowy filmu Przeżyć i dyskusję z krytyczką filmową Kają Klimek!

Kiedy: 5 marca (sobota), godz. 19.00

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.
Dochód ze sprzedaży biletów w dn. 4-6 marca przekażemy na pomoc dla Ukrainy ??

Pierwszy film w historii nominowany do Oscara w trzech kategoriach – Najlepszy film dokumentalny, Najlepszy film międzynarodowy oraz Najlepszy pełnometrażowy film animowany.
Animowany film dokumentalny, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego Walca z Baszirem. Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Aminą dominuje poczucie straty i to na wielu poziomach. Bohater musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy nauce jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem.

Zwiastun filmu: 

Gość specjalny: KAJA KLIMEK – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program Seriaale w TVN Fabuła. W internecie działa jako Kajutex.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń