MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

CSW na MAJÓWKĘ!

Matka, reż. Kadri Kõusaar, Estonia 2016, 89′

Opublikowano: 12 kwietnia 2017 Views: 1572 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Przedpremierowy pokaz „Butterfly Kisses” i spotkanie z Rafałem Kapelińskim!

Kiedy: 22 kwietnia (sobota), godz. 18.00

W sobotę 22 kwietnia o godz. 18.00 przedpremierowo zaprezentujemy film Butterfly Kisses. Po seansie odbędzie się spotkanie z autorem, Rafałem Kapelińskim.

Butterfly Kisses to najnowsze dzieło urodzonego w Toruniu reżysera, absolwenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Film został nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem przez młodzieżowe jury sekcji Generation 14plus na tegorocznym Berlinale.

Fabuła przedstawia losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.

„Film ten jest przede wszystkim historią o przyjaźni. Nie proponujemy żadnego rozwiązania i nie próbujemy moralizować. Chciałem po prostu uchwycić zmagania nastoletniego chłopca ze światem naznaczonym przez samotność.” – Rafał Kapeliński

Wstęp: obowiązują bezpłatne wejściówki. Będzie je można odebrać w recepcji CSW od wtorku, 18 kwietnia.

 

Rafał Kapeliński (ur. 1970) – reżyser, scenarzysta. Absolwent Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1994), Wydziału Zarządzania i Administracji Mediami (MBA) Uniwersytetu Washington w Seattle, Londyńskiej Szkoły Filmowej (LFS) oraz National Film and Television School w Beaconsfield. W latach 1993–94 pełnił funkcję Dyrektora Biura Festiwalowego Festiwalu Operatorów Filmowych Camerimage w Toruniu. Współzałożyciel firmy Aurora Film Production. Stypendysta europejskiego programu Cinefondation Residence sponsorowanego przez festiwal filmowy w Cannes (2009), uczestnik warsztatów reżyserskich i scenariuszowych (m.in. Ekran, Les Premiers Plans, ScriptEast). Finalista konkursu scenariuszowego ScriptPro 2012. Wykładowca w Central Film School London oraz London Film School. Autor zrealizowanych w Teatrze Polskiego Radia słuchowisk Trzy szanse oraz Ależ masz bracie szczęście.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń