MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Green Book, reż. Peter Farrelly, USA 2018, 130′

ADAM SIKORA – WIZJONER OBRAZU. Spotkanie z twórcą i...

Opublikowano: 6 lutego 2019 Views: 512 Kino Centrum, Wydarzenia

Pokaz filmu TRAVELLING i spotkanie z autorem – WOJCIECHEM WIETESKĄ

Kiedy: 28 lutego 2019 r. (czwartek), godz. 18.00

Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza na pokaz filmu Travelling i spotkanie z autorem – WOJCIECHEM WIETESKĄ.

Wstęp wolny!

Jak z kilku tysięcy fotografii ułożyć swoją własną historię? Czy będzie to jeszcze dokument czy już fabuła? Dziś można sfotografować wszystko, co nas otacza. To kwestia opanowania indywidualnego stylu i autorskiej alchemii. Polski artysta Wojtek Wieteska od lat pracował na obecny kształt swojego twórczego charakteru pisma. W projekcie TRAVELLING przez rok rejestrował swoje życie: to, co widział; osoby, z którymi się spotykał i żył; sytuacje, które mu się przydarzały; uczucia i ulotne emocje. Z czasem powstała z tego kompozycja fotograficzno-filmowa. Kolorowe fotografie i ujęcia filmowe prowadzą widza przez kolejne gatunki i konwencje: od bardzo bliskich ujęć, detali, do szerokich kadrów wielkomiejskich krajobrazów lub sielsko przyrodniczych ujęć.

WOJCIECH WIETESKA – urodzony w 1964 roku. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Wyrósł z francuskiej szkoły fotografii reporterskiej; wypracował indywidualny styl z charakterystycznym, konceptualnym podejściem do rzeczywistości. Swoje cykle wystawiał, m.in w: Centrum Techniki i Sztuki Manggha w Krakowie, Bibliotece Zamku Królewskiego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Yours Gallery w Warszawie, Atlasie Sztuki w Łodzi. 
Jest autorem albumów i książek fotograficznych. Pisze o fotografii. Jest kuratorem wystaw fotograficznych. Mieszka i tworzy w Warszawie.

http://wojtekwieteska.pl/

Wydarzenie organizowane w ramach II edycji cyklu edukacyjno filmowego „Stare kino – młodzi polecają”.
Projekt realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Harmonogram wydarzeń objętych projektem dostępny pod linkiem: http://csw.torun.pl/stare-kino-mlodzi-polecaja-cykl-edukacyjno-filmowy/

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń