MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Piękne kontra brzydkie – spotkanie z Beatą Chomątowską

20 lat minęło… Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Opublikowano: 25 listopada 2016 Views: 739 Kino Centrum, Kino dla seniora, Strona główna, Wydarzenia

Kino dla seniora: Życie animowane

Kiedy: 14 grudnia (środa), godz. 12.00

Życie animowane, reż. Roger Ross Williams, Francja / USA 2015, 89′

Życie animowane to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc, jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

Prelekcja przed seansem i prowadzenie dyskusji po projekcji – dr Radosław Osiński

Bilety: 10 zł
Zapraszamy do CSW na cykl edukacyjny poświęcony kulturze i sztuce filmowej. Podczas spotkań, prowadzonych przez dr. Radosława Osińskiego poznamy najnowsze tendencje artystyczne w świecie kina na tle tradycji X muzy. Będziemy też rozwijać umiejętność dyskutowania o filmach i dzielenia się własnymi refleksjami na temat ekranowych zjawisk.
Na spotkania zapraszamy raz w miesiącu, w ramach cyklu Kino dla seniora w Kinie Centrum Sztuki Filmowej CSW.

 

Radosław Osiński – rocznik ’82. Doktor nauk humanistycznych. Absolwent polonistyki na UMK w Toruniu. Krytyk filmowy, filmoznawca. Zwycięzca I edycji Konkursu krytyczno-filmowego „Powiększenie” portalu Filmweb.pl (2011). Zdobywca Grand Prix XVII edycji Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2013). Prowadzi zajęcia z zakresu specjalizacji filmoznawczej na Wydziale Filologicznym UMK. Nauczyciel, animator kultury, autor opracowań dydaktycznych do edukacji filmowej w projekcie „Filmoteka Szkolna” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zbiera doświadczenia w realizacji własnych filmów, pasjonat scenariopisarstwa i montażu filmowego. Od połowy kwietnia 2016 roku jeden z kuratorów Centrum Sztuki Filmowej w toruńskim CSW.

Tags: , ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń