MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie statuetki Oscara

Polskie Oscary: Maraton filmowy

Kadr z filmu "Sen o Warszawie"

Pokaz specjalny „Sen o Warszawie”

Kadr z filmu Kacper i Emma

Opublikowano: 15 lutego 2015 Views: 1619 Kino Centrum, Wydarzenia

Ferie w Kinie Centrum

28 lutego i 1 marca, sobota – niedziela, g. 13.00 / bilety: 10 zł

Kino Centrum zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na weekendowe ferie zimowe z Kacprem i Emmą.

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele, reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2013, 74`

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele są ekranizacją bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt. Przygody dwójki przedszkolaków przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami to opowieść o przyjaźni, ale i o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami w życiu pięciolatków, takimi jak pierwszy dzień w przedszkolu czy poznawanie nowych koleżanek i kolegów.
Emma niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać od mamy wymarzonego psa. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest właśnie Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela.

Kacper i Emma – zimowe wakacje, reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2014, 73`

Kacper i Emma – zimowe wakacje to druga część przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele (pokazywanej na festiwalu w tej samej sekcji). Podobnie jak w przypadku części pierwszej kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.
Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawy w wybudowanym specjalnie dla nich igloo. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter (Piotr). Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, ma wiele talentów, co bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować Emmie?
bilety: 10 zł

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń