MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Lekcja czytania obrazu – Leon Tarasewicz

Grafika z napisem Arcydzieła Malarstwa, w tle obraz: Abraham Bloemaert, Mojżesz wydobywa wodę ze skały, 1596, Metropolitan Museum of Art (Nowy Jork)

ARCYDZIEŁA MALARSTWA: Sztuka dla koneserów – niderlandzkie malarstwo manierystyczne

Opublikowano: 28 sierpnia 2023 Views: 676 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

DE REVOLUTIONIBUS 2023 – dźwięki i rytmy kosmosu

Kiedy: 13 września 2023 (środa), godz. 19.00
Gdzie: Kino Centrum 

Zapraszamy na czwartą i ostatnią odsłonę projektu artystyczno-naukowego DE REVOLUTIONIBUS 2023, na który składa się cykl wydarzeń realizowanych w czterech miejscowościach leżących na Szlaku Kopernikowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

PROGRAM:
– pokaz kosmicznych filmów realizowanych na disakopie – wybrane efekty warsztatów z Włocławka, Chełmży, Wąbrzeźna i Torunia (Anna Ruta Pilewicz, Mateusz Matyasik),
– multimedialny wykład astronomiczny (Sebastian Soberski – Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu, Instytut Astronomii UMK w Piwnicach k. Torunia),
– specjalny koncert audiowizualny VOICES OF THE COSMOS – dźwięki i rytmy kosmosu (Rafał Iwański, Wojciech Zięba).

Bilety w cenie 15 zł.
Rezerwacja elektroniczna: klik

UWAGA: pula biletów limitowana do 100 sztuk!

Informacje o VOICES OF THE COSMOS:
Grupa stworzona przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (Toruń, muzyk znany z takich grup jak ||ALA|MEDA||, INNERCITY ENSEMBLE czy HATI) i Wojciecha Ziębę (Grudziądz, solo występuje jako ELECTRIC URANUS, producent instrumentów akustycznych) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Instytucie Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem. Projekt VOICES OF THE COSMOS w nowatorski sposób łączy osiągnięcia astronomii z muzyką elektroakustyczną. Twórcy korzystają z oryginalnych sygnałów pozaziemskich i dźwięków odbieranych przez radioteleskopy (np. pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna, masery) oraz inne urządzenia radiowe, korzystają też z sonifikacji i archiwalnych nagrań z misji kosmicznych. Ścieżki instrumentalne zintegrowane z przetworzonymi rytmami i tonami „dźwięków kosmicznych” tworzone są za pomocą instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych, jak i analogowych, a także rozmaitych obiektów akustycznych. Grupa VOTC od 2009 r. popularyzuje astronomię i eksperymentalne techniki generowania dźwięków elektroakustycznych. Projekt był wielokrotnie prezentowany w formie koncertów audiowizualnych w prestiżowych instytucjach naukowych, galeriach, klubach i na festiwalach muzycznych, również w wersji rozszerzonej o wykłady astronomiczne i obserwacje nieba, a także warsztaty dźwiękowo-astronomiczne.

Organizatorem projektu jest Fundacja Artystyczna Kosmos z Torunia.
Partnerem Głównym projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Partnerzy: CSW „Znaki Czasu”, Kino Centrum, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu, Polskie Towarzystwo Astronomiczne.
Patronat medialny: Polskie Radio PiK, TVP3 Bydgoszcz, URANIA – Postępy Astronomii, Anxious Musick Magazine

 

 

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń