MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Weekend z Millennium Docs Against Gravity w Kinie Centrum

LISTOPAD – pokaz specjalny i panel dyskusyjny poświęcony polskiej...

Opublikowano: 19 maja 2019 Views: 306 Kino Centrum, Wydarzenia

12. Grand OFF 2019 – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Kiedy: 29 maja (środa), godz. 19.00

Kino Centrum zaprasza na 12. Grand OFF 2019 – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to jeden z najważniejszych festiwali kina krótkometrażowego na świecie. Tylko na ostatni nadesłano ponad 4 tysiące filmów. Pod koniec ubiegłego roku wybrano najlepsze filmy 12. Festiwalu Grand Off.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Program przeglądu:

Najlepszy scenariusz: OJCIEC ADNANA („Abu Adnan: Adnan’s Father”), reż. Sylvia Le Fanau
Dania, 25 min.
Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na pobyt stały w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

Najlepsza reżyseria, najlepszy film fabularny: PRZENIESIENIE („The Transfer”), reż. Michael Grudsky
Izrael, 22 min.
Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

Najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż: WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ („Inside I’m Racing”), reż. Aleksander Szeser
Irlandia, 18 min.
Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

Najlepsza scenografia, najlepsza rola męska: OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA („The Peculiar Abilities of Mr. Mahler”), reż. Paul Philipp, występuje: André M. Hennick 
Niemcy, 29 min.
NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym…

Najlepsza rola kobieca: MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ („I Think I Have a Crush on You”), reż. Maria Eriksson-Hecht, występuje: Inez Dhal Torhaug 
Szwecja, 9 min.
13-letnia Nadja poznaje przez Internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w „realu”. Kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

Najlepszy film dokumentalny: ABRAMEK WRÓCIŁ SAM, reż. Tomasz Wiśniewski
Polska, 45 min.
Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939 r. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

Najlepszy film animowany: KONCERT OGNIA („Concert of the fire”, reż. Mariia Konopatova
Rosja, 6 min.
Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

Najlepszy film polski: MLEKO, reż. Urszula Morga
Polska, 15 min.
Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zaprasza swojego chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń