MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Jarosław Kozłowski

Doznania rzeczywistości i praktyki konceptualne 1965-1980 / Sensation of...

praca izy tarasewicz

Układ otwarty / Unfolding Constellations

baner za ścianą

Opublikowano: 8 grudnia 2015 Views: 3669 Press Room

„Za ścianą” / wybrane prace z kolekcji CSW

11.12.2015–17.01.2016

otwarcie wystawy: 11 grudnia (piątek), godz. 19.00

artyści: Ewa Axelrad, Sharon Balaban, Cezary Bodzianowski, Karolina Breguła, Marcelina Gunia, Elżbieta Jabłońska, Zuzanna Janin, Zbysław M. Maciejewski

kuratorka: Natalia Cieślak

Wystawa Za ścianą stworzona została w oparciu o prace pochodzące ze zbiorów CSW Znaki Czasu. Większość z nich to realizacje, które nigdy wcześniej nie były prezentowane toruńskiej publiczności oraz najnowsze nabytki, pozyskane do kolekcji w ostatnim roku. Główną osią ekspozycji są filmy i prace wideo trzech artystek: Karoliny Breguły, Zuzanny Janin i Sharon Balaban. Uzupełniają je obrazy, instalacje, obiekty i fotografie spójne z nimi pod kątem tematyki.

Mimo, że zgromadzone na wystawie prace z pozoru są różnorodne i utrzymane w zupełnie odmiennych poetykach, łączy je kameralny wymiar. Z jednej strony wiąże się on z aspektem przestrzeni – domowej lub studyjnej, często zamkniętej i niedostępnej dla osób postronnych, z drugiej – objawia się w operowaniu banalnym przedmiotem codziennego użytku, wykorzystanym w bardzo osobisty i indywidualny sposób. Ekspozycja kładzie także akcent na eksperymenty oraz niestandardowe środki wyrazu, znamionujące różne metody pracy z medium.

Wystawie towarzyszy szereg wydarzeń okołoartystycznych, których opis znajdą Państwo pod poniższym linkiem oraz w załączniku:

https://csw.torun.pl/sztuka/za-sciana-wydarzenia-towarzyszace-wystawie-14071/

 

CSW w Toruniu_ZA SCIANA_wystawa kolekcji CSW_pdf

CSW w Toruniu_ZA SCIANA_wydarzenia towarzyszace

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń