MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Współorganizator: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano: 16 stycznia 2023 Views: 91 Partnerzy

Współorganizator: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Wsparcia w realizacji przedsięwzięć organizowanych przez CSW Znaki Czasu w Toruniu udziela Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Województwo Kujawsko-Pomorskie powstało 1999 r. z połączenia dwóch różnych krain historyczno – geograficznych, położonych po dwóch brzegach Wisły.

Najważniejsze w regionie miasta Bydgoszcz i Toruń leżą niedaleko siebie i są doskonale połączone szybkimi drogami, koleją oraz szlakiem wodnym tworząc razem podwójną stolicę województwa. Bydgoszcz to liczne parki i tereny zielone – bulwary nad Brdą, urokliwe mostki prowadzące na Wyspę Młyńską oraz w rejony tzw. Wenecji Bydgoskiej zachęcają turystów do długich spacerów. Znajdują się tutaj zabytkowe spichrze, średniowieczna katedra oraz secesyjne kamieniczki, a nowoczesna Opera Nova w Bydgoszczy przyciąga rzesze melomanów.

Toruń to prestiżowy ośrodek akademicki oraz perła architektury gotyckiej. Starówka wraz Ratuszem z XIV w., kamieniczkami i fragmentami murów zamkowych została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Toruniu urodził się światowej sławy astronom Mikołaj Kopernik. Miasto słynie również z wyrobu wspaniałych pierników, którymi zajadają się turyści. W wielu miejscach unosi się aromatyczny zapach tych słodkich przysmaków, pieczonych według tradycyjnej receptury sprzed 500 lat.

 

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń