MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Transmisje online / Centrum Literatury CSW

DKF online!

Opublikowano: 5 maja 2020 Views: 1161 Dla dzieci i rodzin, Działania Online, Edukacja, Strona główna

Zadania do działania / Sebastian Kubica

W kolejnej odsłonie Zadań do działania proponujemy zabawy plastyczne inspirowane pracami Sebastiana Kubicy.

Artysta, którego prace będziemy mogli już niedługo zobaczyć na wystawie plenerowej tegorocznego 11. Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster jest prawdziwym mistrzem w świecie współczesnej grafiki użytkowej. Chętnie tworzy manualnie – rysując, malując oraz klejąc proste, wycinankowe kolaże. Jego eksperymenty nie mają końca!

Prace Sebastiana Kubicy „B”, „P” i „S”, należące do kolekcji CSW w Toruniu także zostały wykonane w jednej z tradycyjnych technik graficznych zwanej LINORYTEM. Jej założenia są proste: najpierw drążymy dłutkiem w linoleum (profesjonalnie nazywanym matrycą), żeby później nanieść farbę i odbić całość na papierze. Trochę tak, jak z zabłoconą podeszwą buta, która zostawia po nas wzorzyste ślady w korytarzu, zdradzając mamie wszystkie podwórkowe tajemnice.

W jednym z Zadań do działania proponujemy Wam stworzenie Mini-graficznego warsztatu. Wykonajcie stempel (swoją mini-matrycę) z gąbki, gumki do wycierania lub… z kawałka ziemniaka :). Pokryjcie go farbą lub tuszem i odbijajcie!

Zobaczycie, że odciskanie to niezła zabawa. W końcu każda rzecz ma własną, niepowtarzalną strukturę, a jej piękno tkwi w szczególe!

 

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń