MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Co to jest wystawa?

Do pięciu razy sztuka

Opublikowano: 1 stycznia 2011 Views: 1575 Projekty archiwalne

Do czterech razy sztuka

4 – 8 lipca

Cztery toruńskie instytucje, pięć dni intensywnych działań, eksperymenty plastyczne, teatralne i multimedialne – to wszystko będzie czekać na uczestników pierwszej edycji warsztatów twórczych Do czterech razy sztuka, które odbędą się w Toruniu już na początku lipca.

Dział Edukacji CSW we współpracy z Domem Harcerza, Galerią i Ośrodkiem Twórczości Plastycznej Dziecka oraz Działem Edukacji Muzeum Etnograficznego w Toruniu zapraszają na adresowany do młodego pokolenia cykl działań artystycznych. Edukacja twórcza to dziś niezwykle zróżnicowane i barwne pole działania. Goszcząc codziennie w innej instytucji uczestnicy, zmierzą się z kreowaniem sytuacji twórczych, doświadczając tym samym spektrum działań i możliwości, które dziś otwiera obcowanie ze sztuką w jej różnorodnych odmianach.

Przedstawiciele różnych dziedzin podejmą się wprowadzenia młodych adeptów w obszar szeroko rozumianej sztuki. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć w sobie zainteresowanie dawną kulturą i obyczajami, dowiedzieć się więcej o współczesnych praktykach artystycznych, spróbować działań performatywnych i wielu innych form aktywności twórczej.

W Muzeum Etnograficznym będzie można nie tylko przyjrzeć się dawnym dziełom sztuki, które niegdyś stanowiły nieodłączną część codzienności, ale także zbadać, jak spotkanie z tym zupełnie innym, zapomnianym już światem wpływa na naszą kreatywność.

CSW to miejsce spotkania ze sztuką najnowszą, często uznawaną za niezrozumiałą, trudną i pełną kontrowersji – tymczasem, jak przekonają się uczestnicy działań w Centrum, to właśnie sztuka współczesna może być wspaniałą inspiracją do własnych nieskrępowanych eksperymentów i twórczych prowokacji.

W Domu Harcerza uczestnicy spróbują swoich sił w działaniach performatywnych. Przy użyciu minimalistycznych środków oraz maksymalnej dozy wyobraźni stworzą krótkie, spontaniczne etiudy sceniczne.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka będzie z kolei inspiracją do zadań plastycznych – postaramy się wnikliwie poobserwować naturę, spojrzeć na znane zjawiska i przedmioty z innego punktu widzenia i poszukać własnego języka plastycznego.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem e-mail: eduakcje@csw.torun.pl lub numerem telefonu: 56 610 9716.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń