MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Oferta edukacyjna dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Zdjęcie z warsztatów

10.09 Wyprawa w głąb sztuki – warsztaty rodzinne towarzyszące...

Opublikowano: 9 września 2016 Views: 6500 Dla szkół i przedszkoli, Edukacja

Oferta warsztatów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół podstawowych

Warsztaty edukacyjne pod hasłem EDUAKCJE to oparte na kreatywnej formule zajęcia dostosowane do potrzeb i możliwości różnych grup wiekowych – od przedszkolaka do maturzysty. Tematyka warsztatów nawiązuje do aktualnie prezentowanych w CSW wystaw, a także do tworzonej przez Centrum kolekcji sztuki, ale inspirowana jest także różnymi ciekawymi zjawiskami z zakresu współczesnej kultury wizualnej.

Podczas swobodnej, opartej na twórczym eksperymentowaniu zabawie z różnymi technikami artystycznymi, uczestnicy naszych warsztatów poznają różne nurty w zakresie sztuki współczesnej, która wcale nie musi być niezrozumiała.

/ WARSZTATY DO WYSTAW CZASOWYCH (działania w przestrzeni aktualnych wystaw)

Działania warsztatowe inspirowane wybranymi pracami prezentowanymi na wystawach w CSW. Uczestnicy, w sposób dostosowany do wieku oraz możliwości manualnych, poznają zagadnienia związane ze sztuką współczesną, twórczością wybranych artystów czy technikami plastycznymi.
Czas trwania zajęć: 1 h
cena biletu: 15 zł /dziecko

/ WARSZTATY Z OFERTY STAŁEJ (działania w przestrzeni edukacyjnej)

1. O TRZECH TAKICH, CO MOCNO NAMIESZALI – KOLORY PODSTAWOWE I POCHODNE
Na naszym spotkaniu będzie niezwykle barwnie! Poznamy tajemnice Żółtego, Czerwonego i Niebieskiego. Zaprosimy farby na szalony taniec w wirówce kolorów, skorzystamy z „kolorometru” (termometru barw) i zagramy w ciepło-zimno w przestrzeni CSW. Na koniec – rozgrzani do czerwoności – zaprojektujemy pogodne parasolki na niepogodę. Po takim spotkaniu nikt już nie będzie „zielony” w temacie kolorów!
Czas trwania zajęć: 1 h
cena biletu: 15 zł/dziecko

2. ZWIERZAKI – FAKTURAKI
Co poczujesz, kiedy dotkniesz ściany, trawy, jeża czy aksamitnego misia? Jak narysować szorstkość, gładkość? Czy faktura to także skóra przedmiotów? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi, bawiąc się fakturami, frotażem i kolażem (nie kolarzem).
Czas trwania zajęć: 1 h
cena biletu: 15 zł/dziecko

3. CZARNO-BIAŁE CZY BIAŁO-CZARNE?
Jak myślicie, czy zebra jest biało-czarna czy czarno-biała? Nie musicie zastanawiać się nad tym do białego rana, tylko możecie czarno na białym poznać proste techniki graficzne i zobaczyć pozytywy i negatywy czarno-białego świata.
Czas trwania zajęć: 1 h
cena biletu: 15 zł/dziecko

4. FEERIA KOLORÓW
Co oznacza tajemniczy skrót IKB? Jakiego koloru najbardziej brakuje jesienią czy zimą? Jaki kolor może „poparzyć”, a który i jak można „wytrącić z równowagi”? Odpowiedzi na te i wiele innych kolorowych pytań znajdziemy podczas wspólnych działań warsztatowych.
Czas trwania zajęć: 1 h
cena biletu: 15 zł/dziecko

5. JAK? OOO! TAKO!
Dzięki uprzejmości toruńskiego wydawnictwa TAKO zapraszamy na spotkania warsztatowe opracowane w oparciu o pełne walorów artystycznych oraz bardzo aktualne treści książki:

Wśród nich:

PLASTYCZNIE I MATEMATYCZNIE – LICZYMY RAZEM

Poruszając się wokół ilustracji z książki Liczymy razem, przeżyjemy matematyczną przygodę wśród czterech pór roku. Będziemy obserwować i liczyć zmiany zachodzące w pejzażu, wyostrzymy spostrzegawczość i spróbujemy ubrać matematykę w niezliczone kolory.

Czas trwania zajęć: 1 h
cena biletu: 15 zł/dziecko

Wydawnictwo Tako publikuje książki dla dzieci oraz książki z zakresu historii sztuki i filozofii. Jednym z celów, jakie stawia sobie wydawnictwo, jest promocja dobrej literatury i ilustracji dla dzieci. Tako poświęca wiele uwagi popularyzacji książek obrazkowych, uznając, że są one pierwszym kontaktem dziecka ze sztuką, stanowią bezpośrednią inspirację do dalszej twórczości i ważny element edukacji kulturalnej i emocjonalnej dziecka. Tako często angażuje się w warsztaty literacko-plastyczne, multimedialne, spotkania z artystami i animacje czytelnicze. Realizując zajęcia edukacyjne, współpracuje często z instytucjami kultury oraz ze stowarzyszeniami i fundacjami o podobnych zainteresowaniach. W katalogu wydawnictwa szczególne miejsce zajmują publikacje autorów z Hiszpanii i Japonii. Przy projektach wydawniczych Tako stale współpracuje z Polskim Instytutem Studiów nad Sztuką Świata.

6. LOOK AT PICTUREBOOK – KSIĄŻKI IWONY CHMIELEWSKIEJ
Ilustratorka i twórczyni wydawanych na całym świecie autorskich picturebooków zainspiruje nas do kreatywnego działania. Wraz z autorką spróbujemy rozwiązać Kłopot, spojrzeć na Cztery strony czasu i wysłuchać opowieści O tych, którzy się rozwijali.
Czas trwania zajęć: 1 h
cena biletu: 15 zł/dziecko

7. TORUŃSCY ARTYŚCI
Zapraszamy na warsztaty wokół sztuki toruńskiej. Poznacie między innymi znaną na całym świecie ilustratorkę i autorkę picturebooków – Iwonę Chmielewską, charyzmatycznego artystę, który zaopiekuje się każdym napotkanym drobiazgiem – Jerzego Brzuskiewicza, wycinającego kawałki przestrzeni rzeźbiarza – Macieja Szańkowskiego, wszechstronnie artystycznie zmobilizowaną do tworzenia estetycznych przedmiotów sztuki użytkowej Spółdzielnię RZUT czy architekta Kazimierza Ulatowskiego.
Wprowadzimy Was w indywidualny świat każdej z wybranych osób. Nawigowani naszymi zadaniami i wskazówkami, będziecie mogli sami poczuć się projektantami, malarzami, rzeźbiarzami czy ilustratorami

Czas trwania: 1 h
koszt: 15 zł/osoba
 

 

 

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE REZERWOWANIA WARSZTATÓW

Warsztaty można zarezerwować telefonicznie lub mailowo:

telefon: 056 610 9716
e-mail: eduakcje@csw.torun.pl

w godz. 7.30–15.30

 

INFORMACJE PODSTAWOWE

/ opłata za warsztaty:

/ 15 zł / osoba / grupa do 30 osób;

(grupy powyżej 30 osób są dzielone na mniejsze)
/ czas trwania warsztatów – ok. 1 h (60 min.)

 

 INFORMACJE DODATKOWE

/ godziny otwarcia CSW:

poniedziałek: nieczynne
wtorek – czwartek: 12.00–18.00
piątek: 12.00–20.00
sobota – niedziela: 10.00–19.00

 

REGULAMIN WARSZTATÓW EDUKACYJNYCH
dla grup zorganizowanych

 1. Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, zwane dalej Centrum, świadczy usługę organizacji warsztatów skierowanych do grup zorganizowanych.
 2. Warsztaty prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do prowadzenia warsztatów za wyjątkiem przeszkolenia w zakresie prowadzenia działań edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych. 
 3. W warsztatach uczestniczyć mogą grupy przedszkolne i szkolne liczące nie więcej niż 30 uczestników, pod opieką nauczyciela/opiekuna grupy. Wiek dzieci – powyżej 4 lat.
 4. Aktualna oferta warsztatów oraz cennik warsztatów publikowane są na stronie internetowej Centrum: www.csw.torun.pl/edukacja.
 5. Rezerwacja terminu warsztatów (wraz z załączoną do rezerwacji informacją dotyczącą ilości i wieku uczestników, wstępnego terminu oraz wybranego tematu warsztatów) następuje poprzez zgłoszenie na adres e-mail eduakcje@csw.torun.pl lub telefonicznie pod numerem 56 610 97 16 oraz po wcześniejszym zapoznaniu się i zaakceptowaniu regulaminu. 
 6. Nauczyciel/opiekun grupy dokonujący zgłoszenia grupy na warsztaty ma prawo zrezygnować z warsztatów, informując Centrum o rezygnacji telefonicznie lub mailowo przez adres e-mail eduakcje@csw.torun.pl nie później niż na 2 dni przed planowanym terminem warsztatów.
 7. Centrum zastrzega sobie prawo odwołania warsztatów w nagłych wypadkach. 
 8. Nauczyciel/opiekun grupy zobowiązany jest do pozostania w miejscu przeprowadzania warsztatów na czas trwania warsztatów oraz po ich zakończeniu (aż do momentu opuszczenia budynku Centrum) i sprawowania opieki nad uczestnikami warsztatów.
 9. Uczestnicy warsztatów odbywających się w przestrzeni wystawienniczej Centrum zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych norm zachowania w miejscach publicznych, w tym do przestrzegania zakazu biegania, zakazu wnoszenia żywności i napojów, zakazu dotykania eksponatów, chyba że zaznaczono inaczej, a także do stosowania się do uwag i zaleceń prowadzącego warsztaty oraz opiekunów ekspozycji.
 10. Centrum uprawnione jest do wykonywania dokumentacji fotograficznej przeprowadzanych warsztatów i wykorzystywania jej dla celów związanych z promocją działań edukacyjnych Centrum. Uczestnicy warsztatów wyrażają zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w opisanym powyżej zakresie.
 11. Centrum nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia lub zabrudzenia odzieży uczestników warsztatów.
 12. Centrum nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie Centrum.

 

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń