MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem i projekcja filmu „Ostatnia rodzina”

Dzień na plus / czerwiec

Opublikowano: 2 czerwca 2017 Views: 753 Dla dzieci i rodzin, Edukacja, Strona główna

EDUKACJA W CZERWCU!

Kiedy: 3 czerwca (sobota), godz. 12.00
Dzień Dziecka w CSW

RAZ DWA TRZY – WIELKĄ KULĘ WYPLEĆ TY!
W tym roku zapraszamy Dzieci do zabawy rzeźbiarskiej. Wspólnymi siłami stworzymy KULISTĄ FORMĘ PRZESTRZENNĄ, którą będzie można toczyć, turlać, kulać itp., ale nie w pojedynkę, bo kula będzie ogromna! Do jej stworzenia użyjemy WIKLINY – naturalnego i ekologicznego materiału, a pomogą nam w tym PIOTR TOŁOCZKO i studenci z kierunku Architektury Wnętrz UTP w Bydgoszczy.
Kto ma ochotę WPLEŚĆ SIĘ w taką zabawę?

PIOTR TOŁOCZKO – absolwent Grafiki i Rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Doktor Sztuk Plastycznych. Wykładowca na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, w Katedrze Sztuk Wizualnych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. W swojej pracy poszukuje intermedialnego działania gestu w sztuce. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, rzeźbą oraz instalacją. Brał udział w wielu warsztatach i plenerach dotyczących działań w przestrzeni.

Warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat
Miejsce: Bulwar Sztuki CSW
Wstęp: 1 zł/os.
Na warsztaty obowiązują zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

 

Kiedy: 10 czerwca (sobota), godz. 12.00
Bajki z rzutnika

Jak co miesiąc zapraszamy dzieci i rodziców na seans i zabawy twórcze w Czytelni CSW.
W czerwcu rozpoczynamy nowy cykl KTO TY JESTEŚ – bajki z kliszy i rzutnika, który jest finansowany w ramach projektu PATRIOTYZM JUTRA.
Przygody Koszałka Opałka, tekst wg. Marii Konopnickiej; Opracowanie tekstu i ilustracji D. Skawińska-Osikowska

Po obejrzeniu bajki o fikcyjnym kronikarzu, dzieci dowiedzą się, co stanowi największą trudność w odkrywaniu historii. Czym zajmowali się dawni kronikarze, z czego korzysta historyk przy badaniu przeszłości, co to są źródła historyczne pisane i źródła kultury materialnej, kim był Gall Anonim i czym różnią się kroniki od pamiętników czy roczników.
Dzieci dowiedzą się także, jak dziś przechowujemy informacje, co znajduje się w archiwach państwowych, jakie informacje są cenne a jakie dokumenty ulegają zniszczeniu.
W drugiej części zajęć zadaniem dzieci będzie stworzenie kroniki przy wykorzystaniu gęsiego pióra, tuszu, kredek, kolorowego papieru. Dzieci wykleją i z pomocą rodziców i opiekunów opiszą jeden dzień ze swojego życia na wyjątkowym papierze, który na koniec zostanie zrolowany i zalakowany.

Wstęp bezpłatny.
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

 

Kiedy: 26 czerwca – 1 lipca 2017
Do 6x sztuka! 

warsztaty: 26.06–30.06.2017 (poniedziałek–piątek),
finisaż: 1.07.2017, godz. 12.00, Kino Centrum

Wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej we współpracy z pięcioma ośrodkami kultury w Toruniu.
Sześć toruńskich instytucji kultury, sześć dni intensywnych działań, eksperymenty plastyczne, teatralne i multimedialne – to wszystko czekać będzie na uczestników szóstej już edycji warsztatów Do sześciu razy sztuka! Cykl ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom potencjał edukacyjny toruńskich instytucji kultury i dać możliwość „skosztowania” niezwykłych działań, które dzieją się w ich murach.
Zajęcia realizowane będą w siedzibach instytucji:

Młodzieżowy Dom Kultury
Muzeum Okręgowe w Toruniu (Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika,Muzeum Historii Torunia)
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”
Teatr Baj Pomorski
Teatr im. Wilama Horzycy
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat (pięć grup wiekowych)
Zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16
Koszt: 30 zł/tydzień

 

Zmysłoteka

Grupa I – wtorki, godz. 17.15–18.15, grupa II – środy, godz. 17.15–18.15
Zajęcia dla dzieci w wieku 2–4 lat wraz z opiekunami.
6.06, 7.06 – Wodny świat: Wodny świat odwiedzimy. Rybom i krabom na spotkanie wyjdziemy, a może i jakieś skarby z dna wykopiemy.
13.06, 14.06 – Kolorowy zawrót głowy: Niczym kameleon kolory zmieniać będziemy i tęczę stopami namalujemy.
27.06, 28.06 – Lato! Słońce, plaża, woda – letnia zaczyna się przygoda.
Wstęp: 10 zł/os.
Zapisy: zmysloteka@csw.torun.pl

 

Kosze Edukacyjne

Zapraszamy na wspólne familijne spacery po wystawach ze specjalnie wyposażonym Koszem. Kosze wypełnione są kartami z zadaniami, kolorowankami i propozycjami działań związanych m.in. z aktualnymi wystawami oraz zawierają zestaw materiałów plastycznych przydatnych w zabawie. Kosze wraz z zawartością wypożyczane są bezpłatnie.

 

Tu jest sztuka – nawigator po CSW. Przewodnik edukacyjny dla rodzin

Zapraszamy do korzystania z edukacyjnego przewodnika obfitującego w ciekawostki o sztuce, kolekcji CSW, aktualnych wystawach, a przede wszystkim oferującego doskonałą zabawę dla starszych, młodszych i najmłodszych. Zapraszamy do włączenia nawigacji po CSW i wyruszenia we wspólną, rodzinną podróż!
Do pobrania w recepcji

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń