MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie z wernisażu

20.06.2017 Eksperymenty okołofotograficzne – wystawa prac uczestników warsztatów i...

Lato! / 27-28.06.2017 / fotorelacja

Opublikowano: 23 czerwca 2017 Views: 1852 Dla dzieci i rodzin, Edukacja, Strona główna

Edukacja na lato!

Kiedy: 1 lipca (sobota), godz. 12.00
Do 6x sztuka! Finisaż
Kino Centrum
Wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej we współpracy z pięcioma ośrodkami kultury w Toruniu: Młodzieżowym Domem Kultury, Muzeum Okręgowym (Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Historii Torunia), Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, Teatrem Baj Pomorski i Teatrem im. Wilama Horzycy.
W trakcie finisażu podsumujemy sześć dni intensywnych działań, eksperymentów plastycznych, teatralnych i multimedialnych. Cykl ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom potencjał edukacyjny toruńskich instytucji kultury i dać możliwość „skosztowania” niezwykłych działań, które dzieją się w ich murach.

Kiedy: 8 lipca (sobota), godz. 12.00
Wyprawa w głąb sztuki
Tym razem zapraszamy na spotkanie z grafiką projektową prosto ze Słowacji. Kto ma ochotę na tytuł Plastrowego projektanta? Zdumiewający świat liter, czcionek i kształtów zainspiruje nas do przeprowadzenia typograficznego pojedynku szeryfów i dingbatów, po czym wprost z literowego Dzikiego Zachodu wskoczymy do świata „magicznego”, gdzie wyczarujemy niezwykłe inicjały.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami.
Wstęp: 8 zł/os., zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

Zmysłoteka
Grupa I – wtorki, godz. 17.15–18.15, grupa II – środy, godz. 17.15–18.15 (oprócz 15 i 16.08)
Zajęcia dla dzieci w wieku 2–4 lat wraz z opiekunami.
Wstęp: 10 zł/os.
Zapisy i szczegółowe informacje: zmysloteka@csw.torun.pl lub 56 610 97 18

Kiedy: 8–27 sierpnia, w godzinach otwarcia CSW 
Magazyn sztuki
Trzecie z cyklu spotkań dotyczących kolekcji sztuki CSW. Dzieła sztuki, które na co dzień ukryte są w archiwum kolekcji, będą wyeksponowane w przestrzeni Labsenu. Kontakt z pracami wzbogacony zostanie o mnóstwo działań warsztatowych.
Warsztaty dla dzieci wraz z opiekunami.
Wstęp – 1 zł/osoba (w czwartki bezpłatnie), bez zapisów.

Kosze Edukacyjne
Zapraszamy na wspólne familijne spacery po wystawach ze specjalnie wyposażonym Koszem. Kosze wypełnione są kartami z zadaniami, kolorowankami i propozycjami działań związanych m.in. z aktualnymi wystawami oraz zawierają zestaw materiałów plastycznych przydatnych w zabawie. Kosze wraz z zawartością wypożyczane są bezpłatnie.

Tu jest sztuka – nawigator po CSW
Przewodnik edukacyjny dla rodzin obfitujący w ciekawostki o sztuce, informacje o aktualnych wystawach, a przede wszystkim oferujący doskonałą zabawę dla starszych, młodszych i najmłodszych. Zapraszamy do włączenia nawigacji po CSW! Dostępny bezpłatnie, do pobrania w recepcji.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń