MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wstęp na wernisaż wystawy „ARTUUM MOBILE: ŚWIAT SASKII BODDEKE...

Ex DIGITALIS Salon 2019 – Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Cyfrowego...

2019-10-21 - 2019-10-27 Views: 1748 Strona główna, Wystawy, wystawy

Wystawa / Forma

Kiedy: 21–27.10.2019

Wstęp bezpłatny!

Wystawa prezentuje efekt współpracy marki Candellana z Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Współpraca była realizowana w ramach Vouchera badawczego przez Wydział Sztuk Pięknych oraz firmę YouArtMe sp. z o.o. Projekt zakładał wykonanie trójwymiarowych świec wraz z dokumentacją z przeznaczeniem do produkcji przemysłowej pod marką Candellana należącą do firmy YouArtMe sp. z o.o. Zespół realizujący projekt składał się z pracowników Zakładu Rzeźby i Zakładu Grafiki.

Projekt obejmował prace projektowe w technice 3D i wydruki prototypów modeli produktu, którego producentem jest firma YouArtMe czyli dekoracyjnych świec. Zrealizowano 68 prototypów, a projektantami byli pracownicy Katedry Rzeźby i Architektury Wnętrz : dr hab. Alicja Majewska, prof. UMK – koordynator projektu, dr Maciej Wierzbicki, dr Paweł Paskal oraz grupa studentek kierunku grafika: Wiktoria Drygiel, Elena Volovnev, Agata Wyrwicka, Karolina Gatzke, Marta Zadrożna, Weronika Olejko pod opieką merytoryczną dra Jakuba Jaszewskiego z Katedry Grafiki.

Pomysły zostały przetworzone w formie cyfrowej, następnie zrealizowano przestrzenne prototypy w technologii druku 3D, które posłużyły do wykonania form odlewniczych.

Projekt został zakończony, a jego zwieńczeniem jest wystawa pt. Forma prezentująca jedenastu artystów oraz ich dzieła w postaci małych form woskowych do obejrzenia od 21 do 27 października w Centrum Sztuki Współczesnej ul. Wały gen. Sikorskiego 13 w Toruniu.

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń