MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

DZIEŃ NA PLUS / PAŹDZIERNIK 2019

Wystawa / Forma

Opublikowano: 5 października 2019 Views: 2637 Strona główna

Wstęp na wernisaż wystawy „ARTUUM MOBILE: ŚWIAT SASKII BODDEKE & PETERA GREENAWAYA”

W niedzielę, 10 listopada 2019 r., o godz. 18.00 otworzymy wystawę „Artuum Mobile: świat Saskii Boddeke i Petera Greenawaya” towarzyszącą 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE 2019.

Ze względu na szczególny charakter tego wydarzenia, chcielibyśmy przekazać Państwu niezbędne informacje dotyczące wernisażu.

Wstęp na wernisaż jest wolny, konieczne jest jednak posiadanie bezpłatnego zaproszenia. Pulę stu bezpłatnych zaproszeń udostępnimy do odbioru w recepcji CSW (ul. Wały gen. Sikorskiego 13) od 6 listopada 2019 roku. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Wejście do budynku w dniu wernisażu – tylko drzwiami znajdującymi się przy Księgarni Sztuki – będzie otwarte przez godzinę: od 17.00 do 18.00. Po rozpoczęciu wernisażu nie będzie możliwości wejścia do budynku.

Uwaga! Częścią głównej instalacji wystawy, H jak horse, h jak hope jest zajmujący całą salę kolumnową basen, wypełniony wodą. Do tej części wystawy można będzie wejść w kaloszach (które będziemy wypożyczać na miejscu) lub korzystając ze specjalnych pomostów. Dla wygody i bezpieczeństwa tego wieczoru zalecamy ubranie płaskich butów. Instrukcje dotyczące zmiany obuwia znajdą Państwo przy wejściu na wystawę. Instalację może zwiedzać od 50 do 100 osób w jednym momencie, co oznacza, że czas oczekiwania na wejście może wynieść nawet dwie godziny. Osobom oczekującym udostępnimy specjalnie przygotowaną salę z miejscami do siedzenia. W czasie oczekiwania zachęcamy również do oglądania pozostałych części wystawy Artuum Mobile – Atelier Greenawaya oraz Niemego kina a także wystawy Piotra Krzymowskiego Homo cellularis na II piętrze CSW.

Wejście do sali kolumnowej, w której znajduje się instalacja H jak horse, h jak hope będzie możliwe tylko od strony schodów i szklanej windy. W trakcie zwiedzania prosimy kierować się wskazówkami znajdującymi się w przestrzeni CSW, odpowiedzi na wszelkie pytania udzielą Państwu również pracownicy CSW znajdujący się na miejscu.

Na otwarciu wystawy obecni będą jej autorzy: Saskia Boddeke oraz Peter Greenaway, jednak tego dnia Atelier Greenawaya będzie można oglądać bez udziału artysty. Reżyser będzie tworzył w Atelier… w dniach 11–13 listopada, w godz. 10.00–13.00 oraz 14.00–16.00. Zapraszamy również na Q&A z artystą w ramach festiwalu EnergaCAMERIMAGE – w środę, 13 listopada, o godz. 17.15 w Kinie Centrum (po filmie Eisenstein w Meksyku).
Szczegóły Herbatki z Greenawayem: zbieramy zgłoszenia do udziału w spotkaniu z Peterem Greenawayem! Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres ola@camerimage.pl. W zgłoszeniu napiszcie, czym dla Was jest twórczość Petera Greenawaya, z podaniem dnia, w którym chcielibyście się pojawić.
Herbatkę z Greenawayem będzie można wypić 11, 12 i 13 listopada w CSW, w godz. 16.00-17.00. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń