MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Dzień na plus / wrzesień!

WYSTAWA / PromienioTwórczość – Carolina Khouri i Wojciech Sobczyński

Opublikowano: 1 września 2017 Views: 1604 Czytelnia, Książki, Strona główna

Wrześniowe spotkanie w Czytelni!

SPACERY TEMATYCZNE:

Kiedy: 16 września (sobota), godz. 12.00

Letnie spacery tematyczne: Modernizm

Spacer poprowadzi Michał Pszczółkowski, który zaprasza do spaceru śladami międzywojennego modernizmu toruńskiego. W czasie spaceru dowiemy się, jak na przestrzeni niespełna dwudziestu lat zmieniał się krajobraz ówczesnej stolicy województwa pomorskiego. Na przykładzie najważniejszych gmachów publicznych i budynków mieszkaniowych poznamy różne zasady projektowania u progu i u kresu lat międzywojennych, przemiany stylistyczne i zróżnicowane odmiany architektury modernistycznej.
Bilet: 1 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl


Kiedy: 24 września (niedziela), godz. 12.00
Letnie spacery tematyczne: Słoneczniki, czyli zegary słoneczne w Toruniu

Zegary słoneczne – najprostsze konstrukcje umożliwiające pomiar czasu, są do dziś obecne w różnych miejscach Torunia. Skąd się wzięły, jak działają i jaka jest ich historia – o tym wszystkim opowie dr Krzysztof Przegiętka.
Bilet: 1 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl


Kiedy: 30 września (sobota), godz. 12.00

Letnie spacery tematyczne: Sport i rozrywki na Bydgoskim Przedmieściu

Gdzie bawili się Torunianie na Bydgoskim, czy jogging w parku to coś nowego? O rozrywkach i sporcie na Bydgoskim Przedmieściu opowie Katarzyna Kluczwajd.
Bilet: 1 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

 

POZOSTAŁE SPOTKANIA:

Kiedy: 13 września (środa), godz. 18.00
Graficzny wymiar muzyki. Wykład Jerzego Brukwickiego 
Po wakacyjnej przerwie wracamy do cyklu „(Nie)codzienne dzieła sztuki”.


Kiedy: 19 września (wtorek), godz. 18.00

„Koliste jeziora Białorusi”. Spotkanie z Mateuszem Marczewskim
Autor wędruje po kraju żyjącym na granicy jawy i snu i niczym kronikarz zapisuje świat, który znika. Porozmawiamy o kraju, ludziach i sztuce – wszystko w nawiązaniu do wystawy sztuki białoruskiej, która ma miejsce w CSW.
Wstęp wolny.


Kiedy: 20 września (środa), godz. 18.15
Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem
Pierwsze powakacyjne spotkanie z Iwoną Chmielewską, autorką książek obrazowych, i Jolantą Liczkowską-Czakyrową, psychoterapeutą psychoanalitycznym. Tym razem punktem wyjścia do dyskusji będzie książka Maum. Dom duszy. Polsko-koreański picturebook autorstwa Heekyoung Kim z ilustracjami Iwony Chmielewskiej. Ta wyjątkowa książka obrazowa zdobyła prestiżową, międzynarodową nagrodę Bologna Ragazzi Award 2011. Maum w języku koreańskim oznacza to, co składa się na duchowość człowieka: charakter, emocje, umysł, pamięć… Książka rozpoczyna się pytaniem: czym jest dusza? – i posługując się metaforą architektury domu, poszukuje odpowiedzi na jedno z uniwersalnych zagadnień naszego życia. Nasze kolejne spotkanie będzie zatem dotykało bardzo delikatnych kwestii naszej duchowości. Serdecznie zapraszamy!


Kiedy: 25 września (poniedziałek), godz. 19.00
Wieczór Scrabblowy
Zapraszamy wszystkich fanów Scrabble do Czytelni na pierwsze powakacyjne rozgrywki! Dla wytrawnych graczy to okazja, żeby zmierzyć się z innymi pasjonatami w tzw. realu, a nie przed ekranem komputera, a dla początkujących – początek wspaniałej przygody z najpopularniejszą i najbardziej uzależniającą grą słowną na świecie.
Wstęp wolny.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń