MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Bronisław Wojciech Linke (1906–62). Retrospektywa

Sympozjum: Zero-61: wyznaczanie współrzędnych

Opublikowano: 17 czerwca 2021 Views: 711 Strona główna

Toruń za pół ceny

W ramach akcji Toruń za pół ceny zapraszamy na zwiedzanie aktualnych wystaw CSW w cenie niższej o połowę 🙂

Kiedy: 18–20.06.2021 (piątek – niedziela)

Proponujemy:
✔️ Bilet normalny na jedną wystawę – 4 zł
✔️ Bilet ulgowy na jedną wystawę – 2,5 zł
✔️ Bilet normalny na wszystkie wystawy – 6 zł
✔️ Bilet ulgowy na wszystkie wystawy – 4 zł

 

Aktualne wystawy:

/ Bronisław Wojciech Linke (1906–62). Retrospektywa, do 20.06.2021
Wszechstronna i różnorodna prezentacja sztuki Bronisława Wojciecha Linkego. Na wystawie pokazujemy około 250 obiektów, wypożyczonych z kilkunastu polskich muzeów narodowych, okręgowych i tematycznych, obejmujących całą twórczość Linkego, w tym jego malarstwo olejne z najwybitniejszym, emblematycznym „Autobusem” z Muzeum Narodowego w Warszawie. Dodatkowo zaprezentujemy szkicowniki, teksty, projekty designu, rysunki i ilustracje książkowe. Jest to wystawa retrospektywna, pierwsza od pośmiertnej ekspozycji artysty w warszawskim Muzeum Narodowym w 1963.

/ Grupa Zero 61: 1961–2021, do 20.06.2021
Grupa Zero 61 była najważniejszą formacją awangardową, jaka kiedykolwiek działała w Toruniu. Jej znaczenie dla rozwoju awangardy polskiej jest ogólnie znane i doceniane, a wystawa w CSW jest wszechstronną prezentacją jej dorobku. Na wystawie prezentujemy prace siedmiu najwybitniejszych twórców Grupy: fotogramy, foto-obiekty i filmy Józefa Robakowskiego, fotogramy i filmy Wojciecha Bruszewskiego, prace Jerzego Wardaka, fotografie i filmy Andrzeja Różyckiego, a także fotogramy i obiekty Michała Kokota, Antoniego Mikołajczyka i Czesława Kuchty.

/ Plaster 2021
W tym roku festiwal grafiki projektowej Plaster ma nieco inną formułę niż dotychczas. 12. edycja tego wydarzenia jest poświęcona wyłącznie polskiej sztuce dizajnu graficznego. Odejście od międzynarodowego impulsu wpływającego na kształt festiwalu ma oczywiście związek z pandemią i jej obostrzeniami, ale wynika też z faktu, że Plaster nie miał do tej pory edycji stricte polskiej. Koncentracja na naszej rodzimej sztuce pokaże jej aktualną kondycję i uaktywni artystyczny dialog międzypokoleniowy. W całość składają się trzy ekspozycje: „3X3” – prezentacja istotnych postaci dla polskiej grafiki projektowej; „Infekcja” – prace młodych artystów oraz „Offline” – tematyczna plenerowa wystawa wielkoformatowych plakatów.

/ X Triennale Sztuki Sacrum. Świętość natury?, otwarcie: 18.06.2021 (piątek), godz. 18.00
Na wystawie znajdą się wybrane prace z jubileuszowej edycji Triennale Sztuki Sacrum w Częstochowie. Motywem przewodnim Triennale jest pytanie o świętość natury, a może o nasze „być albo nie być”. To jeden z najważniejszych tematów, jakie mamy aktualnie do przemyślenia. Zaproszeni twórcy używają różnych języków artystycznych, odmiennych słów i gramatyk, mniej lub bardziej skomplikowanych metafor i przenośni, mówią jednak w gruncie rzeczy to samo. Że będzie z nami źle, jeśli dzisiaj nie uznamy świętości natury, jej nadrzędnej roli w życiu naszej planety, ale i każdego człowieka z osobna.

 

Godziny otwarcia CSW:
/ piątek: 12.00–20.00
/ sobota – niedziela: 10.00–19.00

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń