MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kino dla seniora: „Barbarka 1939 – Zbrodnia pomorska” –...

Horzyca w Centrum – Noce i dnie

Opublikowano: 26 stycznia 2023 Views: 402 Strona główna, Sztuka

SITO NA ŻYWO na wystawie „Agromental”!

Kiedy: 4 lutego (sobota), godz. 12.00

W finisażowy weekend wystawy „Agromental” Marka Rachwalika, zapraszamy na akcję „sito na żywo” w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Warszawska pracownia sitodruku Kwiaciarnia Grafiki będzie wykonywała specjalną, jednokolorową odbitkę na podstawie pracy Marka Rachwalika!
 

Akcja „sito na żywo” ma proste zasady: Wy przynosicie wybrany ciuch, na przykład koszulkę (nową lub starą – sito cudownie nadaje się do odświeżenia ulubionego ciucha). Najlepiej, by materiał był jasny, gdyż farba będzie czarna. Następnie drukujecie grafikę przy wsparciu osób z Kwiaciarni Grafiki. Wymiar odbitki będzie około A3. Koszt odbitki, przysłowiowe „co łaska”.

‣ Warsztat sitodruku: godz. 12.00–13.30
🎟 cena sitodruku: „co łaska”
📍 CSW Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
 

Kwiaciarnia Grafiki – warszawska pracownia, która od dekady uprawia kulturę sitodruku w imię demokratyzowania dostępu do sztuki. Tą ręczną techniką drukarską wykonują zlecenia, autorskie projekty, jednak przede wszystkim zapraszają artystów i artystki do współpracy. Efekty pracy dystrybuują przez sklep internetowy https://graphicsflowershop.com/. Za Kwiaciarnią Grafiki stoją Marta Kwiatek — ilustratorka, kierowniczka pracowni sitodruku i rysunku na School of Forms oraz Kwiatek — aktywista, grafik i cyklista. 

 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń