MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

SITO NA ŻYWO na wystawie „Agromental”!

Ferie w CSW! ☃

Opublikowano: 26 stycznia 2023 Views: 608 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Horzyca w Centrum – Noce i dnie

Kiedy: 9 lutego (czwartek), godz. 18.00
Wstęp wolny!
 
„Horzyca w Centrum” to nowy cykl, w którym łączą siły Kino Centrum i Teatr Horzycy, aby rozmawiać o filmie w teatrze i teatrze w kinie. Za każdym razem punktem wyjścia będzie spektakl Teatru Horzycy oraz film, który był dla niego inspiracją.
Podczas spotkań będziemy oglądać krótkie fragmenty spektaklu oraz kontekstowego filmu, a następnie rozmawiać z twórcami przedstawienia i gośćmi specjalnymi. Tematem pierwszego spotkania w cyklu będą Noce i dnie.
 
Maria Dąbrowska była za Noce i dnie pięciokrotnie nominowana do Nagrody Nobla, a film na podstawie powieści obejrzało dwie trzecie Polaków (21 milionów widzów) – tylko w ciągu pierwszych dwóch lat na ekranie! Ekranizacja w reżyserii Jerzego Antczaka została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny w 1976 roku. Spektakl Noce i dnie w reżyserii Michała Siegoczyńskiego to historia rozpięta między miłością i wojną. Epicki rozmach i historyczne kostiumy przeplatają się w nim z mocno osadzoną w popkulturze, współczesną wersją losów Barbary i Bogumiła.
 
W rozmowie wezmą udział reżyser Michał Siegoczyński i aktorzy: Julia Szczepańska (Barbara Niechcic), Przemysław Chojęta (Bogumił Niechcic) i Igor Tajchmann (Józef Toliboski).
Prowadzenie: dr Radosław Osiński

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń