MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Historia mody: Historia współczesnej mody męskiej

Lekcja czytania obrazu: Jan Berdyszak

Opublikowano: 5 stycznia 2023 Views: 743 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Historia metalu i horroru – pokaz specjalny i spotkanie z ekspertami!

Kiedy: 14 stycznia (sobota), godz. 16.00
 
Kino Centrum zaprasza na Historię metalu i horroru – pokaz specjalny filmu i spotkanie z Markiem Rachwalikiem i prof. Pawłem Tańskim.

Bilety w cenie 14 zł ulgowy / 16 zł normalny.
Link do rezerwacji elektronicznej: klik

Goście:
Marek Rachwalik – artysta łączący w swojej twórczości fascynacje muzyką metalową, ludowością i kulturą popularną.
prof. Paweł Tański (UMK) – poeta, muzyk, literaturoznawca i antropolog zajmujący się naukowo m.in. badaniem tekstów piosenek

Wydarzenie towarzyszące wystawie Marek Rachwalik, Agromental.

O filmie:
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak często fani mocnych brzmień oglądają horrory, a wielbiciele kina grozy słuchają metalu? Dokument Historia metalu i horroru wyjaśni skąd to połączenie. A przy okazji zabierze widzów w podróż po historii kina grozy. Nie spodziewajcie się jednak nudnego repetytorium z dziejów horroru. Historia metalu i horroru to produkcja zrobiona z miłością do kina i muzyki. I to nie tylko miłością jej twórców. Przed kamerą usiadło tu tak wiele gwiazd kina i muzyki, że z każdą kolejną gadającą głową będzie się wydawało, że nie może być lepiej. O swoich ulubionych horrorach opowiadają m.in. legendarny reżyser John Carpenter (Christine, The Thing, Mgła, Książę ciemności), królowa krzyku Linnea Quigley, ikona rocka Alice Cooper, muzyk-reżyser Rob Zombie, Tom Savini, Dave Mustaine (frontman zespołu Megadeth), Jonathan Davis z Korn, ikony horroru Kane Hodder, Bill Moseley, Gunnar Hansen, gwiazdy muzyki Don Dokken, Dani Filth i kilkadziesiąt innych legendarnych postaci. Przewodnikiem po świecie ostrej muzyki i kina grozy jest tu Michael Berryman, jedna z najbardziej znanych twarzy kina grozy, człowiek, który przeraża kolejne pokolenia w filmach Wzgórza mają oczy czy Bękarty diabła.
Oglądając Historię metalu i horroru trudno nie poczuć więzi z jego bohaterami. Wychowywaliśmy się na tych samych filmach, to samo nie pozwalało nam zasnąć. Bez względu na to, czy były to gigantyczne mrówki, czy potworna scena zdejmowania twarzy z Ducha, łączy nas zamiłowanie do odkrywania mrocznej ludzkiej natury, konfrontowania się z lękami. To sprawia, że ikony filmu i muzyki występujące w filmie wydają się jeszcze bliższe.
Film zdobył już ponad dwadzieścia statuetek na festiwalach filmowych na całym świecie. To zapewne dopiero początek, bo reżyser i scenarzysta Mike Schiff zrobił coś, co twórcom dokumentów udaje się bardzo rzadko, a właściwie wcale.
Zaraził swoich rozmówców entuzjazmem, a oni podają go dalej nam – widzom.

(opis ze strony festiwalu Splat!FilmFest)

Na prośbę reżysera zachęcamy do zakupu specjalnych wydań filmu na DVD i Blu-Ray z autografami gwiazd wypowiadających się w filmie.
Adres strony twórcy: https://metalhorror.com/home

 
Zwiastun:

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń