MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wokół architektury: „Naj” w powojennej architekturze Torunia

Arcydzieła malarstwa: Melchior de Hondecoeter i holenderskie martwe natury

Opublikowano: 23 lutego 2024 Views: 90 Czytelnia, Strona główna

Polska na Kozetce. Temat: Mężczyzna

Kiedy: 25 maja (sobota), godz. 11.00–15.30
Gdzie: sala edukacyjna w nowym skrzydle CSW

Harmonogram spotkania:
11.00–11.15 – Przywitanie
11.15–12.15 – Matryca Myślenia–Śnienia
12.15–12.30 – Przerwa
12.30–13.45 – Swobodna dyskusja poprzedzona wystąpieniami zaproszonych gości (prof. Andrzej Leder, Michel Viatteau, Filip Malinowski)
13.45–14.00 – Przerwa
14.00– 15.15 – Duża grupa
15.15– 15.30 – Zakończenie

Warsztaty składają się z trzech części. Część pierwsza to matryca śnienia – przestrzeń na sny, które opowiadają uczestnicy, a terapeuta grupowy na końcu tej części układa je w kontekście tematu spotkania. Część druga to krótkie (5–10 min) wystąpienia zaproszonych gości. Po nich nastąpi rozmowa moderowana przez terapeutów grupowych z Rasztowa. Ostatnia, 3 część warsztatów, to dzielenie się wrażeniami i refleksjami przez wszystkich uczestników spotkania.
Każda część trwa ok 1 godziny.

Wstęp wolny!

Obowiązują zapisy mailowe: kujawskie@ptpp.pl
Liczba miejsc ograniczona!

Serdecznie zapraszamy!

 

Prelegenci:

Andrzej Leder, filozof, urodzony w 1960 roku, doktor habilitowany, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, praktykuje też psychoterapię. Wydał rozprawę filozoficzną:”Nauka Freuda w epoce ‘Sein und Zeit’”, pracę na temat historii Polski: „Prześniona rewolucja,ćwiczenie z logiki historycznej”, rozprawy dotyczące idei filozoficznych w XX-wiecznej Europie: „Rysa na tafli. Teoria w polu psychoanalitycznym” i „Był kiedyś postmodernizm”, książkę podejmującą filozoficzną analizę języków ekonomii: „Ekonomia to stan umysłu. Ćwiczenie z semantyki języków gospodarczych”, a także, po angielsku: „The Changing Guise of Myths” i po niemiecku „Polen in Wachtraum. Die Revolution 1939-1956 und Ihre Folge”. Naucza w Szkole Nauk Społecznych (GSSR) IFiS PAN, a także Uniwersytecie  paryskim (Sorbona). Mieszka w Warszawie.

 

 

Filip Malinowski – urodzony w 1975 roku lokalny działacz i przedsiębiorca społeczny, mąż, ojciec piątki dzieci. W 2015 roku założył Fundację Zdrowego Życia i Wolny Jarmark Toruński, by kreować proekologiczne postawy konsumenckie, wspierać drobnych lokalnych producentów i umożliwić im bezpośredni kontakt z konsumentem. Organizator warsztatów Dzikiej Kuchni podczas wiślanych spływów oraz warsztatów kulinarnych w placówkach muzealnych. Założyciel i szef kuchni toruńskiego Chwast Prast Vegetarian Bistro, w którego menu królują niedoceniane dziko rosnące rośliny jadalne.

 

Michel Viatteau urodził się w 1949 w Krakowie i tam zdał maturę w liceum imienia Króla Jana III Sobieskiego, po czym studiował lingwistykę stosowaną na UW i nauki o informacji na Uniwersytecie Paris II w Paryżu. W 1972 roku zaczął pracować jako dziennikarz w Agencji France-Presse w Paryżu i był m.in. korespondentem AFP w Teheranie, w Rzymie (i w Watykanie), w Warszawie, a także reporterem wojennym w oblężonym Sarajewie i szefem biura w Moskwie i w Montrealu. Rok 1992 spędził w Warszawie, starając się zmodernizować agencję PAP w ramach misji sponsorowanej przez rząd Francji. Ostatnio zajmuje się w imieniu AFP projektem European Newsroom finansowanym przez Komisję Europejską, który polega głównie na walce z fake newsami i propagowaniem rzetelnego dziennikarstwa.

 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń