MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wakacyjne Spacery Tematyczne

Wakacyjne Spacery Tematyczne

WYSTAWA / Ziemia niczyja / No Man’s Land –...

Opublikowano: 22 sierpnia 2022 Views: 1182 Common Ground, Strona główna

Kamyk z podróży – warsztaty do wystawy No Man’s Land/Ziemia niczyja

Kiedy:

25.08 (czwartek), godz. 16.30,

Grupa wiekowa: 5+ (warsztaty rodzinne)

Cena: warsztaty są darmowe (zapisy w recepcji CSW)

Zapraszamy do udziału w warsztatach! 

Poszukiwanie nowych miejsc, zarówno do życia, jak i na na krótki wypoczynek jest naturalnie wpisane w los człowieka. Bardzo często z tych podróży przywozimy pamiątki, niekiedy bardzo kosztowne i niezbyt praktyczne, zapominając przy tym, że najważniejszymi upominkami dla nas samych są wspomnienia i doświadczenia. Pamiątka nie musi zatem nic kosztować, może być skrawkiem miejsca, w którym byliśmy, choćby kamykiem. W czasie nadchodzących warsztatów stworzymy opakowanie, swoistą gablotkę wspomnień na właśnie takie przedmioty. Zajęcia będą traktować o nauce płynącej z podróży, o zmianie myślenia na kolekcjonowanie wspomnień, a nie rzeczy, które tak naprawdę często nie mają żadnego związku z odwiedzanym miejscem i są jedynie „made in…”.

Prowadząca:

Joanna Kalenik – edukatorka historyczna, animatorka wydarzeń kulturalnych, zajmuje się także edukacją patriotyczną i obywatelską; absolwentka archeologii architektury średniowiecza UMK w Toruniu, licznych kursów i studiów podyplomowych z zakresu kultury i dziedzictwa, a także XVI edycji programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności; animatorka zajęć, wydarzeń i pokazów w Osadzie Milewita w Mileszewach.
Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Cielętach. Realizatorka działań w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa; od 2019 r. prezes zarządu Fundacji Brama Epok, fundacja od początku swojego istnienia przeprowadziła ponad 250 wydarzeń o charakterze edukacji historycznej i kulturalnej, zrealizowała ponad 30 projektów. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń