MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

(NIE)CODZIENNE DZIEŁA SZTUKI / Wykład Jerzego Brukwickiego pt....

Granice / linie cięcia – Wystawa sztuki polskiej z...

Opublikowano: 1 kwietnia 2017 Views: 2943 Festiwale, Plaster, Strona główna

8. Plaster – warsztaty typograficzne

Kiedy: 13–14 maja 2017, godz. 10.00–18.00
Labsen CSW

W ramach 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii Plaster odbędą się warsztaty typograficzne. Poprowadzi je wybitny słowacki projektant Samuel Čarnoký. Trwające przez dwa dni zajęcia będą dotyczyć liternictwa opartego na modułach. Uczestnicy warsztatów połączą działania manualne oparte na ręcznym przygotowaniu elementów literniczych z finalną kompozycją na komputerze.

Warsztaty są przeznaczone dla osób interesujących się zagadnieniami typografii i posiadających doświadczenie w grafice projektowej. Uczestnicy przynoszą laptopy z zainstalowanym programem Adobe Illustrator.
Resztę materiałów zapewnia organizator.

Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub nr tel. 56 610 97 16

Samuel Čarnoký
W 2006 roku ukończył komunikację wizualną na Wydziale Dizajnu Politechniki w Koszycach. Od 2009 roku uczy tam jako asystent. Podczas pracy nad doktoratem, poza Koszycami, studiował w latach 2013–14 typografię i projektowanie krojów pisma na praskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jako niezależny projektant specjalizuje się w szeroko rozumianej typografii i grafice wydawniczej. W 2010 roku założył swoją własną firmę zajmującą się projektowaniem krojów pisma CarnokyType. Jest współautorem publikacji pt. Neony i Typografia Reklamowa we Wschodniej Słowacji do 1989 roku. Obecnie mieszka i pracuje w Koszycach.
carnoky.com

Więcej o tegorocznej edycji Festiwalu PLASTER tutaj (klik).

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń