MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Gallery post – She was quite silent for a...

Plakat spotkania #13 odczyt dźwięku

#13 Odczyt dźwięku: Maciej Melecki + Paper Cuts

Swap Meeting

Opublikowano: 10 września 2013 Views: 1486 Bez kategorii

ZŁAP TO Z NAMI! Pierwszy SWAP-meeting w Labsenie

Sobota, 14 września 2013, godz.18:00–23:00, LabSen

Zrób to z nami + Cafe Draże (po)daj dalej /Fundacja Magazyn Zmian

Na początek nowego roku szkolnego zapraszamy do kulturalnej wymienialni w Labsenie, będącej kontynuacją spotkań, które do tej pory odbywały się w Cafe Draże. Idea twórczej wymiany i proekologicznej postawy, z której znane były do tej pory Draże, zagości w przestrzeni CSW w postaci kawiarenki społecznej.

Przy kawie i cieście Fair Trade, nastąpi kulturalna wymiana ubrań, pomysłów i usług. Nadchodząca jesień sprzyja bowiem poszukiwaniu nowych inspiracji, wietrzeniu szaf, a przede wszystkim spotkaniom towarzyskim spotkaniom. Organizatorzy pragną stworzyć możliwość bezgotówkowej wymiany ubrań, ale także usług i umiejętności! W ten sposób, w zamian za upieczenie ciasta, wyjście z psem czy pomoc w nauce języka obcego, zaoferować będzie można np. naprawę roweru czy krótki kurs projektowania w Photoshopie. Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka z czarnych płyt oraz PODWIECZOREK czyli wymienianie się pomysłami w specjalnie na tą okazję uruchomionej kawiarence społecznej, zaopatrzonej w dobrą kawę, ciacho Fair Trade oraz dźwięki wyszukanej selekcji dj-skiej przygotowanej przez CELLULAR LEVEL.

Bierzcie zatem znajomych, dzieci, kosze ubrań, głowy pełne pomysłów i przybywajcie 14 września do CSW ZROBIĆ TO Z NAMI!

 

Cafe Draże

Cafe Draże to klubokawiarnia z pomysłem, obecnie bez miejsca, do niedawna zaś zlokalizowana w budynku dawnego Starego Młyna na ulicy Przedzamcze 6B w Toruniu (Stare Miasto). Draże stawiają na ekologię i fajny klimat. Można tam było wypić kawę z certyfikatem Fair Trade, poczytać książkę, podłączyć się do internetu, a przy okazji wziąć udział w ciekawym warsztacie i zobaczyć wystawę.

Fundacja Magazyn Zmian 

Powstała pod koniec 2011 roku w Toruniu. Fundacja wspiera budowanie otwartego społeczeństwa obywatelskiego i szerzenie idei demokracji uczestniczącej. Działania organizacji koncentrują się w sferze dizajnu, ekologii, twórczego recyklingu i upcyklingu.  Fundacja zajmuje się prowadzeniem warsztatów związanych z promocją ekodizajnu i twórczego przetwarzania przedmiotów użytkowych dla różnych grup wiekowych. Magazyn zmian działa także w obszarze przestrzeni publicznej podkreślając jej użytkową, kolektywną oraz twórczą funkcję. W ramach działań fundacji mają miejsce cykliczne akcje promujące street art oraz dizajn w przestrzeni miasta.

CELLULAR LEVEL (Toruń)

Zamiłowanie do muzyki elektronicznej u Cellular Level pojawiało się w latach 90. Pierwsze kroki za gramofonami stawiał w 2008 roku w domowym zaciszu. Wierny czarnym płytom. Choć głównie grywa house, techno & minimal, to nie ogranicza się on tylko do tych stylów. Od 2013 roku współtworzy toruński kolektywie re.animacja, który zaraził swoją energią już wielu toruńskich fanów muzyki elektronicznej. Pierwsze imprezy pod szyldem re.animacji, na których grał CL, odbywały się we wnętrzu cafe Draże, co zapoczątkowało z czasem cykl sprawdzonych imprez dla entuzjastów muzyki techno minimal.

soundcloud.com/clevel

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń