Kiedy: 28 listopada (wtorek), godz. 18.00
Zapraszamy na nowy cykl spotkań, które będą odbywać się w CZYTELNI CSW. Barwnie ilustrowane przykładami prelekcje mają na celu pokazanie różnorodności, jaka drzemie w rapie. Chcemy przekonać wszystkich, że ten rodzaj muzyki jest wartościowy i niesie ze sobą ogromny potencjał. Rapu nie usłyszymy w radiu ani w telewizji, a szkoda, bo niektórzy raperzy bardzo trafnie opisują naszą rzeczywistość, popierając swoje wnioski nawiązaniami do nauki, historii, literatury itp.
Adam Zieliński urodził się w 1982 roku w Szczecinie. Raper jest uważany za jednego z czołowych tekściarzy w polskim rapie. Początki jego kariery sięgają 1999 roku i rapowania w audycji „WuDoo”, prowadzonej przez Asię Tyszkiewicz. Wraz z grupą Wiele C.T. wydał materiał Owoce miasta, a rok później rozpoczął działalność solową.
Współpraca rapera z producentem Andrzejem „Webberem” Mikoszem, zaowocowała wydaniem płyty Koniec żartów. Krążek spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków oraz środowiska hiphopowego. Płytę chwalono za teksty, z których biła wszechstronność, błyskotliwość i niebanalne poczucie humoru oraz za świetne podkłady, idealnie pasujące do klimatu całości.
Łona i Webber do tej pory wydali pięć płyt – wspomniany Koniec żartów (2001), Nic dziwnego (2004), Absurd i nonsens! (2007), Cztery i pół (2011) oraz Nawiasem mówiąc (2016). Każde z wydawnictw niesie ze sobą bogatą warstwę tekstową, przepełnioną erudycją, pomysłowością i satyrą.
Prowadzenie: Piotr Paczkowski
Wstęp wolny!