MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spotkanie i rozmowa z Rafałem Kosikiem

Przegląd filmów dokumentalnych o białoruskiej kulturze i sztuce

Opublikowano: 17 listopada 2017 Views: 1157 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Pokaz miniatur filmowych z Festiwalu Slavangard

Kiedy: 9 grudnia (sobota), godz. 14.00
Kino Centrum

W ramach IV Tygodnia Refleksji nad Kulturą Duchową 9 grudnia w Kinie Centrum Sztuki Filmowej CSW zostaną zaprezentowane filmy z 10. i 11. edycji Festiwalu Slavangard. Hasłami przewodnimi wspomnianych edycji Festiwalu były kolejno: Mówić nieustannie i Siła przebicia. Po projekcji odbędzie się spotkanie i dyskusja z organizatorami Festiwalu.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Slavangard to festiwal filmów krótkometrażowych o zasięgu ogólnopolskim, który przeznaczony jest dla wszystkich duszpasterstw, wspólnot i instytucji chrześcijańskich w Polsce oraz twórców indywidualnych. Festiwal jest organizowany przez studentów i absolwentów z Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” w Krakowie, z pomocą obecnego duszpasterza, o. Janusza Pydy OP.

Głównymi celami festiwalu są rozpowszechnianie kultury filmowej, umożliwienie uczestnikom rozwoju w sztuce kinematografi, a przede wszystkim stworzenie okazji do spotkania się członków wspólnot z całego kraju. Od zeszłego roku festiwal przyciąga też młodych twórców prezentujących swoje prace w konkursie fotograficznym.

Podczas festiwalu mają miejsce przeróżne warsztaty, prowadzone przez profesjonalistów zajmujących się filmem, dźwiękiem, aktorstwem czy fotografią. Głównym wydarzeniem jest jednak ogłoszenie wyników konkursu filmowego i fotograficznego. Uroczyste wręczenie nagród ma miejsce na Gali Finałowej gdzie wyświetlane są również najlepsze z nadesłanych filmów. Od dwóch lat Gala odbywa się w krakowskim Kinie Kijów.

Fundacja Pionowy Wymiar Kultury powstała w 2014 roku w Toruniu; patronuje inicjatywom, których celem jest pogłębienie refleksji nad duchowym wymiarem kultury; czerpie inspiracje z filozofii dialogu, koncepcji kultury księdza Janusza Stanisława Pasierba oraz idei związanych z ekumenizmem i dialogiem międzyreligijnym.

Więcej informacji na stornie internetowej http://www.pwk.org.pl

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń